אחרי סחבת ארוכה, פסטיבל ישראל פירסם קול קורא למנכ"ל חדש

המועמדים מתבקשים לשלוח קורות חיים עד תחילת השבוע הבא. בהנהלת הפסטיבל דוחים את הביקורת על המבדקים בחברת השמה שהמועמדים ייאלצו לעבור

תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
תמר רותם

בעקבות הביקורת שנשמעה ממנהלים בכירים בעולם התרבות על הסחבת במינוי מנכ"ל חדש לפסטיבל ישראל, ההנהלה הציבורית של הפסטיבל פירסמה קול קורא באתר הפסטיבל. המועמדים מתבקשים לשלוח קורות חיים לא יאוחר מתחילת השבוע הבא (16 ביוני). התאריך הקרוב מלמד על הלחץ לאיתור מחליף ראוי למלא את מקומו של המנכ"ל הוותיק יוסי טל־גן, שהודיע על פרישתו כבר לפני שמונה חודשים. אחרי הכל, כדי להצליח לארגן פסטיבל איכותי בשנה הבאה, המחליף החדש היה אמור כבר לקיים חפיפה בימים אלה. טל־גן מבחינתו הודיע כי לא יישאר מעבר לסיום הפסטיבל.

הסחבת נומקה על ידי מנהל ההנהלה הציבורית של פסטיבל ישראל דן הלפרין ועל ידי מיכל שלם, האחראית על הסגל בעיריית ירושלים וחברת ועדת האיתור למנכ"ל, בשקיפות של ההליכים ובמציאת משרד השמה מתאים. ואמנם לפי המודעה, נראה כי משרד השמה של כוח אדם יגייס את המועמדים ויהיה אחראי על המיון. המודעה מפרטת כי דרוש מנהל שתהיה לו היכרות עם עולם התרבות והבנה בו. תינתן עדיפות לבעלי ידע וניסיון ניהולי בתחום. בין שאר תכונותיו הנדרשות: יזמות, יצירתיות, יכולת מנהיגות והובלה, ניסיון בניהול צוות עובדים, יחסי אנוש טובים וכן יכולת שיווקית וגיוס כסף.

בכירים בעולם התרבות העלו ספק אם ראוי שמנכ"ל לפסטיבל ישראל, שללא ספק יהיה אדם מוכר שהניסיון שלו בתחום מדבר בעדו, ייאלץ לעבור הליכי השמה כמנהל רגיל. אחד מהם אף אמר "ספק אם נעם סמל (אחד השמות שהוזכרו כמחליפים טבעיים לטל־גן, ת"ר) היה יושב למלא מבדקים בחברת השמה". את הדברים חיזקה בכירה שהשתתפה לא מזמן בהליך למשרת מנהל לגוף תרבות אחר בירושלים, שסיפרה על תחושותיה בעת המבדקים: "את יושבת מול מראיינת בת 22 שחקרה אותי על ההבדל בין אירועי תרבות לאמנות, וברור שהיא לא יכולה לרדת לעומק הדבר". על הטענות הללו הגיבה שלם כי באופן הזה המכרז יהיה שקוף יותר, ולא ייסגר "בקליקה סגורה שבוחרת את האנשים".

מיכל שלם, האחראית על הסגל בעיריית ירושליםצילום: תומר אפלבאום

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ