אושר מינוי אייל שר למנכ"ל פסטיבל ישראל

חברי הוועד המנהל של הפסטיבל אישרו את הבחירה של ועדת האיתור לתפקיד. שר יחליף את יוסי טלגן, שכיהן בתפקיד במשך 22 שנה

תמר רותם
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
תמר רותם

אושר המינוי של אייל שר למנכ"ל פסטיבל ישראל. חברי הוועד המנהל של הפסטיבל התכנסו הבוקר (שלישי) ואישרו את בחירתו. שר, שמילא עד כה את תפקיד ראש המחלקה לתרבות ואמנות בקרן ירושלים, ייכנס לתפקידו באמצע החודש.

כפי שדווח ב"הארץ" בשבוע שעבר, שר נבחר על ידי ועדת איתור שחבריה היו דני הלפרין (יו"ר הוועד המנהל של פסטיבל ישראל), מיכה ינון (בעבר ראש מינהל התרבות) ומיכל שלם (ראש המטה של ראש העיר של ירושלים). 200 מועמדים ענו על הקול הקורא שפירסם הוועד המנהל של הפסטיבל, ומהם נבחרו בסיוע חברת השמה בשלב הראשוני 20 מועמדים שענו על הקריטריונים. לשלב הסופי הגיעו עשרה מועמדים, רובם הגדול גברים.

שר, בן 57, הוא יוצר ומפיק סרטים וכן בעל ניסיון בניהול תרבות. הוא הפיק את "צה"ל" של קלוד לנצמן, ביים את הסרט התיעודי "ממינוס 400 ומעלה" וכן כתב תסריטים ל"עץ הדומים תפוס" על פי ספרה של גילה אלמגור ול"אהבה אסורה" על פי "הדיבוק" מאת ש' אנ־סקי. הוא יצר בין השאר גם את סדרות הטלוויזיה "חללית" ו"נדודי שינה". שר ניהל את סינמטק ירושלים בשנים 1995-1992 וקודם לכן ניהל את פסטיבל הקולנוע הישראלי בלוס אנג'לס, ניו יורק ומיאמי. המחלקה לתרבות בקרן ירושלים, שהוא עומד בראשה כיום, יוזמת פרויקטים רבים בתחומי תרבות ברחבי הארץ ותומכת בהם כלכלית.

אייל שרצילום: Eyal Sher

שר מחליף את יוסי טלגן, שהיה מנכ"ל פסטיבל ישראל במשך 22 שנה. שר מונה עשרה חודשים אחרי שטלגן הודיע על פרישתו והעיכוב במינוי המחליף עורר ביקורת בקרב מנהלים בכירים בעולם התרבות, שטענו כי הסחבת במינוי עלולה לפגוע בפסטיבל. "אם היה אפשר למנות לפני שלושה חודשים, אין ספק שזה היה טוב יותר", הודה הלפרין עם היוודע המינוי בשבוע שעבר. לדבריו, טלגן יעביר לשר את הניהול בצורה מסודרת. "אנחנו נפרדים בהוקרה רבה מטלגן", אמר. "במשך יותר מ-20 שנות כהונתו נהפך טלגן לחלק בלתי נפרד מפסטיבל ישראל והנהיג אותו בכישרון רב גם בתקופות לא קלות כשהוא משכיל לטפח קשרי עבודה יוצאים מן הכלל עם קהילת התרבות הישראלית והבינלאומית".

לשר מזומנים אתגרים לא פשוטים. הקדנציה שלו תהיה שונה מזו של קודמו ולו מפני שבעבר לפסטיבל ישראל היתה בלעדיות בנוף התרבות, ואילו כיום יש הרבה יותר פסטיבלים ואין בעיה לכל גוף תרבות להזמין מופעים מחו"ל. המשימה הראשונית שתעמוד לפניו היא ההכרעה בסוגיית המנהל אמנותי. שר יצטרך להחליט אם הוא יבחר מנהל אמנותי ומי זה יהיה או אם יבחר במודל של ייעוץ אמנותי, הכולל יועצים בתחומים שונים. ​

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ