מה קורה לילדים כשההורים לא הטרוסקסואליים?

אילו הבדלים יש, אם בכלל, בין ילדים של הומואים ולסביות לבין ילדים של זוגות הטרוסקסואליים? הפרופ’ שרלוט ג’י פטרסון, שתרצה השבוע בנושא זה בכנס בתל אביב, מסבירה כיצד משפיעים גורמים כמו חלוקת התפקידים בבית על התפתחות הילדים

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

מה מצבה של המשפחה המודרנית? האם הילדים בסדר? כנס אקדמי שיתקיים השבוע באוניברסיטת תל אביב, "לגדול במשפחה אחרת" שמו, יציג נתונים ומחקרים שיחזקו או יפריכו את מה שמוצג בתרבות הפופולרית בסדרות אמריקאיות כמו "משפחה מודרנית" וסרטי קולנוע כ"הילדים בסדר".

בכנס זה, שיתרחש ביום חמישי הקרוב, תשתתף הפרופ' שרלוט ג'י פטרסון, מרצה ללימודי נשים ומגדר במחלקה לפסיכולוגיה באוניברסיטת וירג'יניה. ההרצאה שלה, "הורות גאה של הומואים ולסביות היום: רגילה או מהפכנית?", מתבססת על מחקרים שעשתה בנושא במשך שני עשורים. פטרסון, שלה תארים שני ושלישי מאוניברסיטת סטנפורד, כתבה ספרים רבים על הנושא, בהם "זהויות לסביות, הומואיות וביסקסואליות במשך החיים", "המדריך לפסיכולוגיה ונטייה מינית" (שניהם בהוצאת אוקספורד) ו"זהויות לסביות, הומוסקסואליות וביסקסואליות בקרב נוער". היא פסיכולוגית ילדים בהתמחותה, שעובדת עם ילדים ומשפחות של הומואים ולסביות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ