הקסם שמאחורי הספר "משפחתי וחיות אחרות"

האהבה הבלתי מסויגת לטבע בכלל ולבעלי חיים בפרט, ההומור, וההדחקה של אימת מלחמת העולם השנייה — דיוקנו של חוקר הטבע והסופר ג'רלד דארל, עם צאת תרגום חדש ל"משפחתי וחיות אחרות"

דוד רפ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דוד רפ

"משפחתי וחיות אחרות", הספר, האוטוביוגרפי במידה, מאת חוקר הטבע והסופר ג'רלד דארל, על חמש שנות ילדותו שבהן התגורר עם משפחתו באי היווני קורפו, הוא יצירת מופת לנוער ולמבוגרים כאחד. לא במקרה הוא נהפך לאחר צאתו ב-1956 להצלחה מסחררת, תחילה בבריטניה ועם הזמן במדינות אחרות ובהן ישראל.

יש בו מזיגה מיוחדת של תיאורי טבע מלבבים, המשקפים אהבה בלתי מסויגת לטבע בכלל ולבעלי חיים בפרט; הוא רווי הומור; ומרחפת מעליו רוחו של עולם האתמול. זה העולם כפי שנראה מבעד לעיניו של הילד ג'רלד (ג'רי) בקצה עולם ים־תיכוני שכוח ועצל, בשנים הרות הגורל שלפני מלחמת העולם השנייה. אל תטעו: אין בספר אפילו רמז לענני המלחמה הנאספים בשמי היבשת, כפי שנעדרת ממנו גם התייחסות ישירה למות אביו של ג'רי כשזה היה רק בן שלוש, אירוע שללא ספק טילטל את המשפחה. כיצד להסביר את העדר צל המלחמה שבדרך ואת היעדר צל היתמות? כיאה לספר המוקדש למשפחה ולמרכיביה, "משפחתי וחיות אחרות" מציג מופת למנגנוני הדחקה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ