הגולשים יחרצו את דינם של כלי המשחק ב"מונופול"

איזה מהכלים יוצא מקופסת ה"מונופול" - המכונית, האצבעון או הנעל? ואיזה יזכה להצטרף - חתלתול, מסוק או רובוט? היצרנית עורכת משאל בפייסבוק

דפנה ארד
דפנה ארד

חברת הסברו פונה בימים אלה לציבור ומבקשת להיעזר בחוכמת ההמונים כדי להכריע מה יהיה גורל הפיונים של אחד המשחקים האיקוניים ביותר בעולם, מונופול. גולשי הפייסבוק שישתתפו בסקר יקבעו איזה כלי משחק מיותר בעיניהם, איזו תוספת חדשה תגויס למשחק הקפיטליזם ואיזה אובייקט ייבחר לעמוד בתחילת המשחק על המשבצת "דרך צלחה".

בהודעה לעיתונות ציין אריק ניימן, סמנכ"ל הסברו, כי החברה מודעת לכך שאנשים קשורים לכלים הקלאסיים, לכן "כשהחלטנו להחליף אחד מהם ידענו שאנחנו צריכים לערב את מעריצי המשחק בתהליך. אנחנו מתרגשים לגלות איזה כלי ילך ל'כלא' ואיזה מהם יצטרף לאחד המשחקים הפופולריים ביותר בעולם".

ובמלים אחרות: זה קמפיין פרסומי שנועד להזכיר למי ששיחקו בילדותם במשחק, שהם
קשורים אליו רגשית באיזשהו אופן, ואולי הגיע הזמן לקנות שוב קופסה לחורף, במחיר
שבארץ נע בין 130 שקלים ל"מונופול צעיר" ל 330 שקל ל"מונופול עולמי אלקטרוני".
כבר בשנת 2008 החליטה החברה אילו ערים לכלול במשחק "מונופול עולם" באמצעות הצבעות גולשים. ירושלים בפנים, כמובן.

4 מתוך 4 |
1 מתוך 4 |
2 מתוך 4 |

בתחילת הדרך היחס לכלי המשחק היה הרבה פחות מחייב. בשנת 1935 צ'ארלס דארו, שמכר את המונופול לחברת האחים פארקר, המליץ שהשחקנים יזיזו על לוח המשחק שמונצעס שאפשר למצוא בכל בית, כפתורים או גרושים, ולא כלל בקופסה כלי משחק מובנים. אך בפארקר החליטו בכל זאת לכלול במשחק כלים קטנים מעץ מהרגע הראשון לשיווקו.

ב 1937, כדי ליצור משחק שיחזיק מעמד שנים ארוכות, הוחלט לייצר מיניאטורות מתכת
שייצגו דברים שקיימים בכל בית באמריקה. כך היו בכל קופסה מגהץ, ארנק, פנס,
מכונית, אצבעון, נעליים ללא שרוכים, מגבעת וסוס נדנדה. מאוחר יותר באותה שנה
נוספו ספינת הקרב והתותח, שאריות ממשחק אחר של החברה שנקרא "קונפליקט". בזמן מלחמת העולם השנייה השתמשו אמריקאים במלאי המתכת כדי ליצור ספינות קרב ותותחים אמיתיים ובשל כך הורכבו כלי ה"מונופול" מעץ ומחומרים זולים מעורבים, שבקושי עמדו בתלאות הזמן. לאחר המלחמה חזרה החברה לייצר אותם ממתכת.

בשנות ה 50, בלי סקר גולשים, הוחלפו הארנק, הפנס וסוס הנדנדה בכלב מזן סקוטיש
טרייר, מריצה וסוס דוהר. המכונית המשפחתית הומרה במכונית מרוץ. ב 1985, לציון
יובל למשחק, יצאה קופסה מהודרת ובה גם קטר רכבת. ב 1999, לאחר עוד סקר רחב-היקף, נוסף שק כסף. מבחינת הקהל הוא גבר על מטוס ועל קופסת חיסכון בצורת חזיר.

כעת נותר לגולשים לבחור איזה כלי מיותר: המריצה, קטנה מכדי להכיל את כל שטרות
המונופול; המגהץ, שנמס כשמחממים אותו יותר מדי; הכובע, שיצא מהאופנה; ספינת
המלחמה שכלל לא צפה, הכלב שמסרב לשבת, הנעל שלא שווה כלום בלי בת זוג, האצבעון שקטן מכדי להכיל אצבע אנושית, או מכונית המרוץ נטולת ההגה. בצד זאת הם יחליטו מי יזכה להצטרף לקופסה: החתול שלא מיילל, הגיטרה שלא מנגנת, המסוק שלא ממריא, טבעת היהלום שעשויה ממתכת או הרובוט שעדיין לא הצליח להשתלט על העולם.

ריצ'רד מרינצ'יו, בן 30, קורא לאוהבי המשחק לשמר את האצבעון, שהיה הכלי שאתו ניצח באליפות ארצות הברית ב"מונופול". אתר הרכב "ג'לופניק" מפציר בהם לא לוותר על
המכונית. לפי הנתונים עד כה, נראה שהמריצה, המגהץ או הנעל בדרכם החוצה מהמשחק.כלי המשחק הפופולרי ביותר ב 2013 הוא הכלבלב. עדיין ניתן להצביע עד 5 בפברואר,בעמוד הפייסבוק "Monopoly". יום לאחר מכן יוכרז איזה כלי ייכנס למשחק ואיזה ייצא (אני אגב הטבעתי את ספינת הקרב וקידמתי את הרובוט הסימפטי).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ