מעצב בובת "הברבי האמיתית" חושף את הגירסה הגברית

לאחר שבובות ה"לאמילי" שלו הוצעו למכירה וזכו לתשומת לב תקשורתית רבה, מציג המעצב ניקולאי לאם את מודל גוף הגבר האמריקאי והשווה אותו לגוף של גברים אחרים בעולם

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותה קופפר

אמן הדיגיטל ניקולאי לאם, שהתפרסם באחרונה בזכות בובת הברבי הרגילה, או האנטי־בארבי שלו, המכונה "לאמילי", יצר גם מודל של גוף הגבר האמריקאי והשווה אותו לגוף של גברים אחרים בעולם. לצורך בניית הדמות הוא השתמש במידות ושאר נתונים שמצא במרכזי כמו סי־די־סי (המרכז למניעת מחלות האמריקאי). הוא עשה זאת כדי להמחיש לגולשים "עד כמה אנו כמדינה סובלים מעודף משקל ביחס למדינות אחרות", הוא אמר. "השמנת יתר מסוכנת היא עניין גדול בארצות הברית, היא עולה לתעשיית ביטוח הבריאות שלנו המון, אז רק רציתי להעביר דבר מה שאנשים ודאי יודעים באופן אינטואיטיבי, אבל לא ראו את זה נגד עיניהם בצורה כה ברורה".

הדמויות אמנם התפרסמו לראשונה בשנה שעברה, מסבירים באתר של "טיים", אך הם עלו וצצו שוב כעת (אולי משום שבובת הלאמילי, הכוללת מדבקות של חצ'קונים וצלוליטיס, מוצעת כעת למכירה). "כאשר מתבוננים בדמויות בזו לצד זו רואים את ההבדל", הוא אומר. ואמנם הדמויות של הגברים הלבנים, לבושים רק בתחתונים גדולים לגופם – גם הם לבנים, דומים זה לזה, אך שונים בגובה ובעיקר ברוחב. למי שמראה עיניים לא מספיק לו, יש גם מידות ומשקלים הרשומים מתחת לדמויות של הגברים המייצגים את הממוצע של מדינתם.

בעוד שמדד מסת הגוף (בי־אם־איי) של האמריקאי הוא 29, וגובהו הממוצע הוא 176.4 וכן היקף המותניים שלו הוא 99.4 ס"מ, הבי־אם־איי של ההולנדי הוא 25.2, גובהו 183.3 ס"מ והיקף המותניים שלו הוא 91 ס"מ; של הצרפתי – 25.5, 174.4 ו-92.3 ושל היפאני הוא 23.7, 171.4 ס"מ ו-82.9.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ