צפייה במטאורים וקבלת תואר אבירות: ארבע הצעות לבילוי השבוע עם הילדים

מאשה צור גלוזמן
מאשה צור-גלוזמן
צפייה בכוכבים נופלים במצפה רמון
מאשה צור גלוזמן
מאשה צור-גלוזמן

ליל המטאורים

פעם בשנה נכנסים מטאורים לאטמוספירה של כדור הארץ, נשרפים ומופיעים כ"כוכבים נופלים". השנה ליל המטאורים יתקיים בימי חמישי ושישי הקרובים, 11 ו–12 באוגוסט. לרגל המאורע, ייפתח איצטדיון מצפה רמון ביום חמישי את שעריו לתצפיות, ובמקום ימוקמו עשרות טלסקופים ענקיים — אם כי את הכוכבים אפשר לראות גם בלי ציוד מיוחד. ברובע דרכי הבשמים שבמועצה יתקיימו פעילויות, הקרנת סרטי חלל, הדרכות אסטרונמיות והפעלות לילדים. מהרובע ייצאו שאטלים לאיצטדיון ובחזרה.

גם רשות הטבע והגנים מציעה צפייה מודרכת במגוון אתרים, בעזרת מדריך מומחה וטלסקופים בחניוני הלילה בדרום, כשבכל אתר מוצעת גם פעילות לבוקר שאחרי: ביוםחמישי בתל ערד (החאן הכנעני) ובפארק אשכול (גן לאומי פארק הבשור); ביום שישי במכתש רמון (חניון לילה חאן בארות), מצדה, ממשית (חניון לילה החאן הנבטי, גן לאומי ממשית) ובחי בר יטבתה. הפעילות תחל בשעה 22:00, וניתן להגיע החל מ–18:00. פרטים מלאים באתר.

איצטדיון מצפה רמון, מ–20:00 ועד השעות הקטנות של הלילה (ללא תשלום)

צ'יזבטים והפנינג

מוזיאון הילדים בחולון מקיים מדי יום חמישי בחודש אוגוסט פעילות לילה לילדים, בין השעות 18:00 ל–23:00. בנוסף לתערוכות, לסיורים ולפעילויות השוטפות, מציע המוזיאון למבקרים טיול לילי ביער הקסום, וכן מסע הרפתקאות "בעקבות החייזרים" לילדים גדולים יותר. גם הסיור "המסע לתיקון ממלכת הזמן" יקבל התאמה לילית. לפני או אחרי הפעילות באחד מהמסלולים, מוזמנים המבקרים להשתתף בהפנינג של פעילויות ליליות מיוחדות להורים ולילדים במדשאות המוזיאון. תחנות הפעילות כוללות הצגה קצרה של תיאטרון צלליות וסדנת יצירה והתנסות חופשית, מסלול אתגרי עם כיסויי עיניים, "באבהיאגה" — סיפור אגדה לילית בשילוב מריונטת מכשפות, צ'יזבטים ושירי לילה מסביב למדורה, ושוק קח־תן־תרום (הילדים מוזמנים להגיע עם צעצועים שברצונם לתרום או להחליף, והצעצועים יועברו למועדוניות רווחה/ילדים בסיכון). מחיר כרטיס למסלול פעילות והפנינג הוא 80 שקלים, ואילו מחיר כרטיס להפנינג בלבד הוא 25 שקלים לילד ו–15 שקלים למבוגר. מתחם ההפנינג יפעל בשעות 20:00–23:00. מספר המקומות מוגבל.

בתיאום מראש: 03-6503000 ובאתר האינטרנט. מוזיאון הילדים הישראלי, שדרות ירושלים 214, חולון

מוזיאון פתח תקווה מציג עד 20 באוגוסט את התערוכה "מדהים! מהמם! מופלא!", העוסקת במדע בדיוני כז'אנר ספרותי, אמנותי וקולנועי ובהשפעתו על התרבות ב–100 השנים האחרונות, דרך יצירות במגוון מדיות של אמנים ישראלים ובינלאומיים. ביום שלישי הקרוב יקיים המוזיאון הפנינג קיצי ללא תשלום באווירת מדע בדיוני, בשעות 17:30–20:00. ההפנינג יכלול מגוון רחב של פעילויות ואטרקציות: מופעי חוצות תיאטרליים, סיור בתערוכה, משחקים אינטראקטיביים. במקום יפעלו גם סדנאות יצירה שונות: סדנת "כפכפים משביל החלב", סדנת כרטיסיות גלקטיות, סדנת בובות כוכב, יצירת רובוט חייזרי ועוד.

מוזיאון פתח תקוה לאמנות, קרית המוזיאונים, ארלוזורוב 30, פתח תקווה

אבירים במגדל דוד

בימי שני ורביעי באוגוסט, בשעות 16:00 ו–17:30, מציע מוזיאון מגדל דוד בירושלים פעילות באורך שעתיים עם אביר־מדריך שייקח את הילדים למסע הרפתקאות ומשימות לקבלת תואר "אביר". במסלול ההכשרה המיוחד מתחילים "פשוטי העם", עם ירי בחץ וקשת, משימת אומץ, אתגר שאיבת מים, משימות כוח, דיוק ועוד. את טקס ההכתרה של האבירים החדשים חוגגים במשתה אבירים, עם כדורי כוח, טבעות כישוף אכילות ומשקאות קסם ועוצמה. מתאים למשפחות וילדים בגילי 5–12. ההשתתפות חינם לילדים (בהרשמה מראש), ובעלות 40 שקלים למבוגר.

מוזיאון מגדל דוד, שער יפו, ירושלים. פרטים באתר

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות