בת הים המעוצבת: להגשים את החלומות דרך הילדים

נגר המעצב חדרי ילדים האמורים להגשים חלומות מודה: הפנטסיות הגרנדיוזיות הן דווקא של ההורים

יובל סער
יובל סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יובל סער
יובל סער

לפני ארבע שנים, כשאשתו לשעבר של שי גורל היתה בהריון עם בתם המשותפת, היתה לו פנטסיה ליצור לבתו חדר מיוחד. הורים רבים חולקים חלום דומה, אך גורל ניצל את הידע המקצועי שלו כנגר כדי להפוך את החלום למציאות.

הוא צייר, על מפית, מיטה, כיסאות ושולחן בסגנון דגים בים. כשהראה את הציור למקורביו ואמר להם שזה החדר שהוא רוצה לבנות לילדה, הורמו גבות, הוא מספר. חודש לאחר מכן החדר היה מוכן, אחד לאחד כמו בתמונה.

בימים אלו הוא משיק את הקולקציה הראשונה של הנגרייה שבבעלותו, "פנטזיה בעץ", הכוללת בין השאר מיטות המעוצבות ככדורסל ענקי, כמכוניות מרוץ, כפטרייה או כרכב של הפלינסטונס; ארונות המעוצבים כשבלול או כחיפושית; שולחנות המעוצבים כשעון נוזל של דאלי או כגלגלי מכונית ועוד.

גורל, בן 42, הוא נגר בן נגר העובד במקצוע מנעוריו. בתחילה ייצר בעיקר מטבחים, ארונות וכדומה, אך לאחר שתיכנן את החדר הראשון של בתו נהפכה הגשמת הפנטסיות לבסיס העסק המשפחתי.

על השאלה של מי בדיוק הפנטסיה, של ההורה או של הילד, הוא עונה: "תלוי בני כמה הילדים. אם מדובר בילדים קטנים במיוחד זה הולך לפי השיגעון של ההורים, שמבקשים נסיכה, מכוניות מרוץ, כרכרות, ארמונות וכן הלאה. ברגע שהילדים יכולים להתבטא ויודעים מה הם רוצים, זה כבר משתנה. אני יושב אתם ושואל מה הם היו רוצים בחדר שלהם, איזה צבעים הם אוהבים, אני מסתכל איך הם מציירים, ורק אז אני מפתח את הרעיון לריהוט ומשתדל להכניס אפילו את הציורים שלהם לריהוט שבחדר".

בניגוד להורים, גורל מספר שהילדים דווקא מגלים צניעות. "יכול להיות שהם לא יודעים מה לעשות, שעוד אין להם צורך, אבל הדרישות שלהם צנועות יותר". בין השאר ילדים מבקשים למשל חדר "דורה", או כזה שמתקשר לדמות ממשחק לגו וכדומה.

כל החדרים מעוצבים על פי דרישת הלקוחות, מיוצרים מעץ מלא ומצוירים וצבועים בעבודת יד. והמחירים? בהתאם. חדר המדמה מסלול מרוצים וכולל מיטה המעוצבת כמכונית מרוץ, שולחן וארבעה כיסאות המעוצבים כגלגלים יעלה כ-10,000 שקלים. חדר דמוי יער קטן ובו מיטה עם ארגז מצעים, ארונית קטנה המעוצבת כבית-פטרייה ושולחן וכיסאות המעוצבים כפטריות קטנות, יעלה כ-14,000 שקלים. חדר שכולו בהשראת הים ובו מיטה, שידת מגירות, ארון של שתי דלתות, שולחן וכיסאות, "הכל מעוצב כגלים קטנים ונעימים" כדברי גורל, יעלה כ-16,000 שקלים.

"אנחנו לא עושים דברים סטנדרטים ובהתאם גם המחירים", הוא אומר. "אנחנו גם משתדלים לא ליצור שני פריטים זהים, כדי שכל חדר יהיה ייחודי". והמחיר, הוא מוסיף, "יכול לעלות עד אינסוף; כמו הדמיון שלך - אתה יכול להפסיק לדמיין? לא".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ