גם ל"צ'יטי צ'יטי בנג בנג" יש ספר המשך

גם ל"צ'יטי צ'יטי בנג בנג" יש עכשיו ספר המשך, המציג את הרפתקאותיהן של משפחה בת זמננו ומכונית בעלת רצונות משלה

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתמר זהר
איתמר זהר

בימים שמכונית חשמלית היא בהישג יד, גם מכונית מעופפת לא נראית כמו כלי תחבורה רחוק מהמציאות. אבל בתחילת שנות ה-60, כאשר הסופר הבריטי איאן פלמינג כתב על צ'יטי צ'יטי בנג בנג, היה בה משהו חדשני שהצית את דמיונם של ילדים רבים ברחבי העולם.

ספרו, "Chitty Chitty Bang Bang: The Magical Car", כלל סיפורים שסיפר פלמינג לבנו קספר בן השמונה אחרי שהוא עצמו לקה בהתקף לב. הוא הוקדש למכונית המקורית שבנה ב-1920 הרוזן לואיס זבורובסקי באחוזתו ליד קנטרברי שבבריטניה.

כעת רואה אור ספר המשך ראשון, "Chitty Chitty Bang Bang Flies Again". כתב אותו פרנק קוטרל בויס, שספרו "מיליונים" זכה ב-2004 במדליית קרנגי היוקרתית. סופר הילדים הבריטי המוערך נבחר בקפידה למשימה בידי יורשי עיזבונו של פלמינג. הוא מאמין כי הספר יוצא "ממקום קרוב מאוד ללבו של פלמינג"; הלב שנדם ב-1964, כשמחבר סדרת ספרי ג'יימס בונד מת והוא בן 56.

בספר המקורי עמל קראקטקוס פוטס, אדמירל בגמלאות, על שיפוץ מכוניתו האהובה. הוא השקיע בה את מלוא מרצו וזמנו, לבדו במוסך ביתו. ההשקעה השתלמה בסופו של דבר: כאשר היא יצאה שוב לאוויר העולם, בכוחות מחודשים, התברר כי היא לא רק שטה, אלא גם עפה מעל הגגות והארובות. אבל תחושת החופש המשוחררת שלה הובילה אותה ואת בני משפחתו של פוטס להרפתקאות מוזרות.

הספר החדש מציג משפחה אחרת לחלוטין, שחיה במאה ה-21. במקום קראקטוס פוטס, אשתו מימזי וילדיהם ג'מיימה וג'רמי, פוגשים הקוראים את משפחת טוטינג. הם קונים קרוואן ישן ומחליטים להשתמש בו. תחילה מתברר שחלקי החילוף שהם נעזרים בהם שייכים למכוניות המרוץ של הרוזן זבורובסקי, שהיה נהג מרוצים ומהנדס רכב. אחר כך הם מגלים כי למכונית החדשה שהרכיבו במו ידיהם יש רצונות משלה.

הספר "צ'יטי צ'יטי בנג בנג", שעובד ב-1968 לסרט קולנוע מוסיקלי שבין כותביו היה הסופר רואלד דאל, נחשב בעיני רבים גם למשל על השינויים שהתחוללו בעולם המתועש ועל הקשר בין האדם למכונה. פלמינג עצמו לא הספיק לראות את הסרט. לבנו קספר, שבשבילו נכתב הספר, היו חיים טרגיים וקצרים יותר. הוא מת ממנת יתר של סמים בהיותו בן 23.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ