ג'ניפר קולינס, ניו יורק טיימס

הם נפגשו בקיץ, בתוכנית לנוער בקוסטה ריקה. בתוך ימים ספורים הם התאהבו. "זה היה כמו סרט", נאנחת גבריאלה בראון, בת 17. במשך חודש רומנטי הם עבדו ובילו יחד. "הרגע האהוב עלי היה כששחינו יחד בלגונה תחת מפל מים", אומר אריק רודריגז, בן 16. בראון מוסיפה: "אני זוכרת שהתנשקנו בגשם".

לאחר חודש בראון חזרה הביתה לתיכון באן ארבור שבמישיגן, רודריגז שב לכיתה י"א בפילדלפיה. ואולם, בחודשים שלאחר מכן הם צפו יחד בסרטים, הביטו זה לתוך עיני זה במשך שעות ארוכות ופעם בילו לילה ביחד - הכל הודות לסקייפ. "היינו מדברים בסקייפ כשלוש שעות ביום", אומרת בראון. פעם, היא נזכרת, שניהם נרדמו במיטותיהם ליד המחשב. "בשלב מסוים פשוט הקשבתי לנשימותיו", היא מספרת.

סקייפ, תוכנת הטלפוניה האינטרנטית, היא מתת האל להורים שילדיהם לומדים בקולג', לקרובי משפחה מרוחקים שנשארים מעודכנים זה בחיי זה, וגם, כמובן, לאוהבים שקילומטרים מפרידים ביניהם. אבל עם בוא עונת הסתיו, העונה החמה של שיחות הסקייפ בקרב בני נוער שחוזרים למציאות אחרי הרפתקאות קיץ, אפשר לתהות: האם אפשר להמשיך רומן קייצי או שעדיף שהוא יישאר כזיכרון מתוק?

הורים לבני נוער מרגישים לעתים נוח יותר עם רומן בסקייפ מאשר עם כזה שמתנהל פנים אל פנים. "הנה החדשות הטובות: הורים לא צריכים לחשוש מהריון דרך סקייפ", אומר ג'וש שיפ, מחבר "The Teen's Guide to World Domination", הנחשב לסמכות בתחום התנהגות בני נוער. "אבל הדרך שבה צעירים שולטים ברגשותיהם, כמו אהבה, ובעיקר התאהבות, מדאיגה אותי, כי זה יכול להוביל לשליחת הודעות אס-אמ-אס ללא הפסקה או לשיחות בסקייפ, והם יכולים להישאב לזה".

אוליבר פילד, תלמיד כיתה י"ב בלוס אנג'לס, גילה כיצד האינטרנט יכול להפוך רומן קיץ לרומן סקייפ ארוך טווח. הוא וחברתו, אליזבת צ'מברליין מוואשינגטון, בילו קייצים רבים כחברים במחנה קיץ בחוף המערבי. לפני שנתיים נהפכו לבני זוג. "זה בהחלט לא מצב קל", אומר פילד, ומציין שותפים חטטניים לחדר שצצים על המסך. "אבל לפחות עם סקייפ אפשר לראות את הפנים".

חברתו לא סבורה שאהבה בסקייפ היא פתרון קל כל כך. "אוליבר היה חולה בוקר אחד. נשארתי אתו כל היום על הסקייפ כדי לוודא שהוא בסדר", היא אומרת. "אבל אז גם ראיתי שתי חברות נותנות לו מרק. רציתי להיות שם במקומן".

הציונים ירדו

לורן טרפני מווירג'יניה אומרת שלעולם לא תשכח את הקיץ האחרון שבילתה באיטליה, ולא רק בגלל קורס האמנות הנפלא שבו השתתפה. "פגשתי אותו ברומא", היא אומרת בחולמנות. "הוא היה מדנמרק, מתוק, חכם ויפה תואר. זה היה כל כך רומנטי. זו היתה אהבת קיץ מושלמת".

כאשר הם נפרדו, לפני כמה חודשים, הם פנו לסקייפ - אבל עד מהרה גילו שהשיטה לא עובדת. הפרש הזמנים ביניהם - שש שעות - הקשה על תיאום לוח הזמנים. "מצד אחד יכולנו להיפתח הרבה יותר בסקייפ מאשר בטלפון", אומרת טרפני. "אבל אחרי שאחד מאתנו היה מחמיץ פגישה בסקייפ, היינו מתווכחים. ראיתי שהוא כועס, אבל לא יכולתי להושיט יד ולגעת בו או לנחם אותו".

טרפני השתמשה בסקייפ במערכת יחסים ארוכת טווח קודמת, אבל אז הכירה את החבר מספיק טוב כדי להתגבר על קשיים כאלה. "סקייפ עשויה להיות דרך להמשיך את הקסם של רומן קייצי", היא אומרת, "אבל אני לא בטוחה שזו הדרך הטובה ביותר לפתח קשר כזה".

ואכן, בראון ורודריגז נפרדו לאחרונה. "אנחנו אוהבים ויכולים לראות עתיד משותף, אבל כרגע זה קשה מדי בשביל שנינו", אומרת בראון. בעקבות שעות ארוכות בסקייפ, חלה ירידה בציונים שלהם. "קשה לי לראות אותה מבלי להיות מסוגל לגעת בה או לנשק אותה", מוסיף רודריגז בעצב.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ