מאשה צור גלוזמן
מאשה צור-גלוזמן

פסטיבל חלל בחיפה

פסטיבל "המדריך לגלקסיה" במוזיאון המדעטק בחיפה מציג מוצגי חלל בינלאומיים — בהם תא הפיקוד של החללית "אלמאז" שהוטסה בסודיות על ידי ברית המועצות ב–1977 ושהתה בחלל פעמיים, דגם "ספוטניק", הלוויין הראשון שנשלח לחלל על ידי ברית המועצות ב–1957, חליפות חלל מקוריות, תא שירותים אמיתי של אסטרונאוטים המתגבר על בעיית המיקרו־כבידה ועובד על בסיס שאיבת פסולת, פלנטריום דיגיטלי המציע טיסה בין כוכבי הלכת ועוד שלל מוצגים ופעילויות מיוחדות. הפסטיבל מציע גם מסע וירטואלי בחלל בעזרת משקפיים חכמים, הדגמות מומחזות בנושאי חלל, תצפיות אל החלל בעזרת טלסקופ, התנסות בהדפסה תלת־ממדית של דגמים מעולם החלל במעבדה לייצור דיגיטלי וקולנוע רב־חושי, "סינמטריקס" שמקרין סרטי חלל (הפלנטריום והקולנוע הרב־חושי בתשלום נוסף), חליפת חלל בחסות חיל האוויר הישראלי שניתן להצטלם בה, כניסה לתוך הקפסולה של תא הפיקוד הרוסי ועוד. מחירים: ילד עד גיל 5 חינם, מבוגר או ילד מגיל 5: 89 שקלים, משפחה (שני מבוגרים ושני ילדים) 340 שקלים.

שמריהו לוין 25, הדר הכרמל, חיפה. פרטים נוספים באתר.

הפנינג חוטים בירושלים

מוזיאון ישראל, שהכניסה אליו במהלך אוגוסט היא חינם לילדים עד גיל 17, חוגג את סיום החופש הגדול בהשראת התערוכה "חוטים וקשרים", המוצגת בימים אלה באגף הנוער. ביום שלישי הקרוב יתקיימו ברחבי המוזיאון הצגות, מופעי מוזיקה, סדנאות יצירה, מופע קסמים, משחקים ועוד חוויות והפתעות — כולם עוסקים בחיבורים השונים שיוצרים החוטים והחבלים בחיינו. בין האירועים והפעילויות: "קצר ארוך ומפותל" של תיאטרון קומקום — שחקנים מציגים בעזרת בובות, חפצים וחבלים; סדנאות פיסול בחוטים צבעוניים בהנחיית אמני אגף הנוער; מיתרים קסומים — המוזיקאי עודד נפתלי ינגן ויספר על שלל כלי מיתר מכל העולם; ההרצאה "עכבישים" — ד"ר איתי אופטובסקי יציג סוגי עכבישים שונים; מיצג של האמן גבריאל רענן, שיעמוד על חבל מתוח ויצייר את המתרחש סביבו; "ללכת על חבל דק" — אנשי "הגובהטרון" ינחו וידריכו כיצד ללכת על חבל מתוח; משחקים בחבלים — קפיצה על חבל, גומי ויויו; מופע קסמים — זיגי הקוסם בקסמים הקשורים בחוטים וחבלים; קולנוע תחת כיפת השמיים — קטעים מסרטים בהשראת תערוכת "חוטים וקשרים".

יום שלישי, 23.8, שד' רופין 11, ירושלים. פרטים נוספים באתר.

פעילות "חוטים וקשרים" במוזיאון ישראלצילום: בני מאור / מוזיאון ישראל

פסטיבל תיאטרון רחוב באופקים

ביום רביעי ייפתח פסטיבל אופקים הבינלאומי לתיאטרון רחוב, שיימשך יומיים ויכלול כשמונה מתחמים של קבוצות תיאטרון רחוב, הרכבי מוזיקה, תהלוכות תיאטרליות, דמויות רחוב ואטרקציות אינטראקטיביות מיוחדות. בפסטיבל, הפתוח לציבור ללא תשלום, יתקיימו גם מיצגים, סדנאות, מופעי קרקס, מופעי ג'אגלינג ועוד.

רביעי-חמישי, 24.8–25.8, רחוב הרצל, אופקים.

אש ולילה באשקלון

ביום חמישי יתקיים בעיר העתיקה של אשקלון הפסטיבל הלילי "אשקלילה", עם להטוטי אש, סיורים קצרים לאור עששיות, סיפורי חיות לילה מפי פקח רשות הטבע והגנים והופעות מוזיקה על הבמה המרכזית. הפעילות, ביוזמת רשות הטבע והגנים, תתקיים בין השעות 20:00–23:00. למקדימים תצא הדרכת יום בשעות 19:00 ו–19:30.

יום חמישי 25.8, גן לאומי אשקלון, ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

פסטיבל תיאטרון בובות בחיפה

תיאטרון חיפה יקיים בשבוע האחרון של החופש הגדול (28.8–30.8) את "פסט־בובה": פסטיבל תיאטרון בובות בשלוש שפות: עברית, ערבית ורוסית. הפסטיבל יכלול הצגות תיאטרון בובות, תערוכת בובות תיאטרון, סדנא להכנת בובות אוריגמי, סדנאות תיאטרון, מופעי קסם ועוד. בין ההצגות שיוצגו: "ג'ינג'ית וטוי" — על פי סיפורו של הסופר אנטון צ'כוב, "הארנב שצחק אחרון" ו"למה זה אסור". הפסטיבל מיועד לילדים בגילי 4 ומעלה. כרטיס עבור הסדנאות והצגה: 30 שקלים.

ראשון-שלישי, 28.8–30.8, רחוב פבזנר 50, חיפה. פרטים נוספים באתר.

תגובות