הצגה |

"עד לא ידע" בקאמרי: קשה להיות שוטר

שלמה משיח יודע לכתוב דיאלוג ולתפור עלילה, אך הבעיה היחידה היא שזו עלילה המתאימה לדרמה טלוויזיונית בת שעה וקצת

מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ

מגיע לי: רק התלוננתי שלא כותבים אצלנו מחזות על ישראלים שלא מתמודדים עם סוגיות הרות גורל מתולדות העם היהודי וקורות הסכסוך הישראלי-פלסטיני, וכבר קיבלתי דרמה מחיי מעמד השוטרים ורופאי השיניים. המחזה מתרחש בחדר חקירות ובדירה של שוטר ושוטרת נשואים, מתפרש על פני ארבעה חודשים לקראת פורים, ומפגיש את הצופים עם חוקרים החותרים לאמת ולהודאה – וכמו שאר האנשים הם משקרים, בוגדים, נתקפים ייסורי מצפון ומדחיקים את מה שלא נוח. אלמלא הייתי יודע כמה זמן נחוץ כדי להחליט להעלות מחזה ולערוך עליו חזרות, הייתי יכול להאמין שההצגה הזאת היא חלק מקמפיין של המשטרה, שמטרתו לשפר את התדמית שלה בעקבות האלימות בהפגנות האחרונות בתל אביב.

ועכשיו ברצינות: שלמה משיח יודע לכתוב דיאלוג ולתפור עלילה, אך הבעיה היחידה היא שזו עלילה המתאימה לדרמה טלוויזיונית בת שעה וקצת. עם כל הניואנסים והדקויות האנושיות, אין שום סיבה להטריח שחקנים, במאי (שהוא גם עורך מוסיקלי -­ ג'ז עם הרבה בס), תאורנית וקהל. מה גם שכל צופה טלוויזיה ממוצע חושד די מהר למי חשוב לדעת מי האבא של התינוק הזה. זה לא רע ולא טוב. זה ממש לא חשוב.

מתוך "עד לא ידע" בתיאטרון הקאמרי

ראיתי את אוהד שחר (המגלם כאן רופא שיניים שהדרמה שלו בסופו של דבר משנית), עודד ליאופולד (חוקר משטרה קשוח), תמר קינן (עמיתתו לעבודה, חברה ואולי יותר ואשתו של) אוהד קנולר (חוקר משטרה בעל מצפון שאחד הנחקרים התאבד בחדר החקירות שלו) במספיק תפקידים על הבמה כדי לדעת שיש עשרות מחזות שהם ישרתו טוב יותר, ושייטיבו גם עמם וגם עם הקהל.

אחרי שעה ועשרים בחדר חקירות באולם ארבע של התיאטרון הקאמרי אני מודה: לא נהניתי.

התיאטרון הקאמרי מעלה "עד לא ידע" מאת שלמה משיח. תפאורה: סבטלנה ברגר. תאורה: חני ורדי. בימוי ועריכה מוסיקלית: רוני ניניו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ