יורש העצר של היצר

למרות שירים שגורמים לתיפוף ולהקת מוסיקאים מקצועית, גם בנאליה שמושרת באופרת רוק היא עדיין בנאליה

מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ

גם לבאר שבע שהיא בהגדרתה סוג של פרינג’ יש תיאטרון פרינג’, וזה דווקא מוצדק, כי תיאטרון באר שבע הוא בהחלט מיינסטרים - ואפילו במיטבו.

במסגרת הפרינג’ית מעלים שני יוצרים ששמם זהה, שי להב, סדרת שירי רוק מסביב לגבר שהולך לאיבוד, אם כי לאו דווקא דרך מרפסת. שי להב איש המלים חווה משבר של גיל הארבעים, שבו בדרך כלל גברים מחפשים עצמם בחוץ. שי להב המוסיקאי שר את השירים, עם להקת מוסיקאים מקצועית, שבמרכזה יפעת נח להב, המוסיפה קולות וכלי הקשה, אך בעיקר גם את דמותה הנשית, הרוקדת, הפתיינית בשחור, עם רגליים מתנופפות.

גיבור אופרת הרוק הזאת, אותו מגלם ניסו כאביה, עוזב את האשה שאתו בבית, אם ילדיו (את התפקיד כפוי התודה הזה מבצעת צהלה מיכאלי, במיטב הקריקטוריות המצופה), כדי לחזור לשם לבסוף. על פי מונולוג הפתיחה של הגיבור, החרוזים שפורצים ממנו במשבר שלו מרים ומתריסים. אני מצאתי אותם בנאליים למדי, חלקם חביבים יותר, חלקם פחות. השורה שבכותרת היא מאחד מהם, ותסכימו איתי שהיא מתחרזת, אבל לא בדיוק משתמעת לפן אחד אפילו.

שעה ועשרים של שירי רוק, כשבינהם נע שחקן שיש לו מידה לא מעטה של חן וישירות. או לפחות היתה לו, כשגילם תפקידים עם פרטנרים בתיאטרון תמונע. כאן ניסו כאביה מגלם תפקיד של התירוץ בין השירים שאני מודה שלא נחרטו בזכרוני, למרות שבהחלט תופפתי לשמעם.

בראיון עם היוצרים אמר שי להב שהוא לא יתנגד לביקורות טובות, אבל מה שמעניין אותו באמת זה החשיפה לקהל. אני לא בטוח שיש לי ביקורת טובה במיוחד, כי בנאליה מושרת באופרת רוק היא עדיין בנאליה, אבל אני בהחלט מאחל לכולם חשיפה לקהל.

תיאטרון הפרינג’ באר שבע מעלה “משחק באש”, אופרת רוק זוגית מאת שי להב ושי להב. בימוי: יואב מיכאלי

מתוך "משחק באש"צילום: יח"צ

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ