העמוד האחורי

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

תורת המספרים

כשרונות עולים כאשר סיימון קאוול נטש את התוכנית "אמריקן איידול" לטובת הגרסה האמריקאית של "אקס פקטור", האמינו רבים בארצות הברית כי זו תחילת הסוף של תוכנית הכשרונות. אבל כעת, עם סיכום 2011, מתברר שוב כי היא עדיין חזקה כתמיד.

העונה העשירית של "אמריקן איידול" משכה עשרות מיליוני צופים בארצות הברית לבדה. היא ניצבת במקום הראשון בטבלת התוכנית המצליחות ביותר של השנה שעברה. כ-23.9 מיליון בני אדם צפו בתוכנית, ששודרה בכל יום רביעי. גם המקום השני שייך ל"אמריקן איידול": כ-22 מיליון בני אדם צפו בתוכנית, ששודרה בכל יום חמישי ובה הודיעו מי הודח.

במקום השלישי ברשימה מדורגת תוכנית הפוטבול השבועית של ימי ראשון; 20.5 מיליון בני אדם בממוצע צפו בה בכל שבוע. "רוקדים עם כוכבים" הגיעה למקום הרביעי. 19.5 מיליון בני אדם בממוצע צפו בה בכל שבוע. מאחוריה ניצבת תוכנית התוצאות של "רוקדים עם כוכבים" - כ-16.8 בני אדם צפו בה בכל שבוע. "אן-סי-איי-אס" היא סדרת הדרמה הראשונה ברשימה; 15.1 מיליון בני אדם בממוצע צפו בה בכל שבוע.

דברים שלא קרו

אסי דיין מונה למנכ"ל החדש של ענקית התרופות טבע

איור: יזהר שקדי

מתנה

מה בקדירה טאג'ין מטרקוטה מציע פרשנות מודרנית לכלי הבישול עתיק היומין. הוא מתאים לתבשילי קדירה חורפיים בסגנון צפון-אפריקאי ויכול לשמש גם לקישוט שולחן האוכל. להשיג בכחול, כתום ולבן בסניפי רשת נעמן (140 שקל).

הכינו דרכונים

טורינו כמה מרקדני הטנגו המובילים בעולם, ובהם מבואנוס איירס שבארגנטינה, יפזזו עד שבת על רחבת מועדון "אלדוברלדו" בטורינו שבאיטליה.

ניו יורק העיבוד הקולנועי של סטיבן ספילברג לספר "סוס מלחמה" מאת מייקל מורפרגו יעלה כאן בעוד שבוע. אלה שסקרנים לראות לפני כן את העיבוד התיאטרלי, יוכלו לעשות זאת בברודוויי (בתצלום).

שיר

מכיר את הלילה / רוברט פרוסט

הייתי איש שאת הליל הכיר.

יצאתי וגם שבתי במטר.

עברתי את אחרון אורות העיר.

נבטתי לנוגה מכל סמטה.

חלפתי על עמדו של השומר

משפיל עיני, מהסברים נרתע.

נצבתי דם, הד עקבותי עוצר,

בעת שמרחוק צרחת פתאום

נשאה מעל בתים מרחוב אחר,

א לא לקרא "חזר!" אף לא "שלום!";

ועוד רחוק משם, ברום אדיר,

שעון מאיר אחד מול המרום

כי אין הזמן נכון או לא, הצהיר,

הייתי איש שאת הליל הכיר.

מתוך "בתום קטיף התפוחים", הוצאת קשב, מאנגלית: חנה ניר רוברט פרוסט (1874-1963) הוא משורר אמריקאי

מחוץ למסגרת

"העלמה והעורב", עבודה של חן שיש, הוצגה בביתן הלנה רובינשטיין בתל אביב ב-2007. שיש - אמנית נייר מובהקת ילידת 1970, המציירת ורושמת באקספרסיביות ניכרת - עבדה בחלל התערוכה כשבועיים עם יריעות נייר גדולות, שיכילו את כמות החומר והמחוות הנדיבות שלה. הדימויים הנשיים והחייתיים של עורב ועלמה מתמזגים זה בזה ביצירה באמצעות הצבע השחור (מוטיב בולט בעבודותיה של שיש). הוא מכסה את גופם כמו שמלה או נוצות באופן המזכיר דמות של אלמנה שחורה.

מה"ניו יורקר"

"אני רוצה להיות מוצלח כל כך שזה הורס לי את החיים"

Robert Leighton / Condé Nast Publications/ www.cartoonbank.com©

חן שיש, "העלמה והעורב", 2007צילום: עודד לבל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ