בבית או בחוץ: שש המלצות לבילויים

ערב שכולו מוסיקאיות בתל אביב, מפגש נוסף בסדרת המפגשים "פורטפוליו בבית העיר" על הקשר בין עיצוב ואמנות לפוליטיקה ומחאה ועוד

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

מוסיקה כשבחוץ מנשבות רוחות של הדרת נשים, בפנים מתקיים ערב שכולו מוסיקאיות. תחת הכותרת "Cover Me" יבצעו מגוון זמרות - בהן רוני אלטר, הדרה לוין ארדי, מיכל גבע, עינב ג'קסון כהן ונוספות - עיבוד אקוסטי לשיר שלהן וגרסת כיסוי לשיר אהוב עליהן. 20:00, פאב השפגט, נחלת בנימין 43 תל אביב.

עיצוב המעצב דוד טרטקובר, אוצרת תערוכת צילומי העיתונות "עדות מקומית" גליה גור זאב והעורך לשעבר של עיתון "מעריב" ואתר "וואלה!" אבי משולם, ישתתפו במפגש השני בסדרת המפגשים "פורטפוליו בבית העיר", שיעסוק בקשר בין עיצוב ואמנות לפוליטיקה ומחאה. 20:30, בית העיר, ביאליק 27 תל אביב. מחיר כרטיס: 20 שקלים.

קולנוע במסגרת "קול מושתק מן המזרח", פסטיבל קולנוע מזרחי-ערבי פמיניסטי, יוקרנו היום שני סרטים. ב-18:00 יוקרן "תראו אותנו", על מאבק של נשים ערביות עובדות קבלן בתחום החקלאות. בתום ההקרנה יתקיים דיון עם אסמא אגברייה זחאלקה. ב-19:30 יוקרן "המלכה חנטרישה", על יוצרות תימניות החיות במתח שבין המסורת ליצירה, ובסיומו תתקיים שיחה עם המשוררת ברכה סרי. סלון שבזי, רח' שבזי 1 נחלאות, ירושלים.

נשארים בבית

רדיו כל כך הרבה תחנות רדיו מבקשות להציע אלטרנטיבה מוסיקלית, עד שבסופו של דבר הן דומות זו לזו ומשדרות פחות או יותר את אותן להקות רוק. ולא שיש בכך משהו רע, בשביל אלה שאוהבים באמת את הסגנון הזה. למשל תחנת "The Zone" הקנדית. בין ה"קלאש" ל"קיור", לצד "פיית נו מור" או "הסטרוקס", אפשר להעביר את היום בצורה נינוחה מעט יותר. www.thezone.fm/listen

ספר אחרי "נוטות החסד" ו"לבד בברלין" יוצא כעת עוד ספר שעניינו בשואה. בספרה "הגשר הנסתר" (הוצאת כנרת זמורה-ביתן; תרגום: דנה אלעזר-הלוי) לוקחת ג'ולי אורינגר את הקורא בין בודפשט לפאריס של ערב מלחמת העולם השנייה, שם חייו של סטודנט יהודי-הונגרי לארכיטקטורה עתידים להשתנות בעקבות שליחות שביצע, ובעקבות המלחמה שבפתח.

עיון בהוצאת כרמל ראה אור "הנה האיש: מכתבים", קובץ המכנס מכתבים פרי עטו של פרידריך ניטשה (ערך והוסיף מבוא: יעקב גולומב; תירגם: יפתח הלרמן-כרמל) ושופך אור לא רק על אישיותו של הפילוסוף, אלא גם על התרבות האירופית במאה ה-19. במכתב לאהובתו לו סלומה מ-1882, הנכלל בספר, כתב ניטשה: "לו היקרה שלי, אני חוזר על בקשה מקרב לב משכבר הימים: היי למי שאת! בתחילה חש האדם צורך דוחק להשתחרר מהאזיקים הכובלים אותו, ולבסוף הוא צריך לשחרר את עצמו מהשחרור הזה! כולנו סובלים באופן זה או אחר ממחלת האזיקים, גם לאחר שניתצנו את השלשלאות".

השתתפו בהכנת המדור: נגה גילעם, איתמר זהר, נועה שושני, חגי חיטרון, אלי ערמון אזולאי, דפנה ארד, יובל סער, צפי סער, עידו בלאס, דורית לנדס, אבנר שפירא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ