מיקרוסופט פיתחה "חזייה חכמה" נגד זלילה

המוצר מודד אק"ג ואלמנטים גופניים נוספים ומתריע בפני האשה מתי היא אוכלת מתוך סטרס

דפנה ארד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דפנה ארד

מיקרוסופט נכנסת לתחום חדש ומפתיע – לנז'רי.

חוקרים מחטיבת הוויזואליזציה והאינטראקציה של חברת מיקרוסופט פיתחו אב-טיפוס של "חזייה חכמה", שנועדה למדוד את רמות הלחץ ומצב הרוח של האשה הלובשת אותה ולהתריע בפניה מתי היא זוללת מתוך סטרס. "חיפשנו פריט שיאפשר לבישה נוחה לאורך זמן", הסבירו החוקרים את הבחירה, "ויאפשר מדידה של א-ק-ג ואלמנטים נוספים מאותו בגד. צורת החזייה היתה אידיאלית משום שהיא מאפשרת למדוד את האק"ג ממקום קרוב ללב".

צילום: University of Rochester

כדי לא להסתבך עם הצורך להתאים חזייה לכל אשה לפי מידותיה, או לשבור את הראש איך מכבסים אותה, התקינו החוקרים מערך חיישנים לכל אחת ממשתתפות המחקר בחזייה שלה. אלה מדדו את קצב הלב וההזעה של האשה, מוליכות חשמלית של העור ועוד. המידע הועבר לסמארטפון באמצעות אפליקציה ואוחסן במחשבי החוקרים. בשלב זה החברה לא מתכננת להשיק את המוצר להמונים.

הנשים שבחנו את הטכנולוגיה הזאת דיווחו על תחושותיהן לאורך שש שעות ביום במשך ארבעה ימים. הניסוי היה מעט מסורבל, כי בכל שלוש שעות הן נאלצו להסיר את החזייה כדי שצוות התפעול יטעין את המכשור האלקטרוני. ניסיונות להלביש את החיישנים האלה על ביגוד גברי נכשלו בשלב זה, וכעת החוקרים מחפשים פתרון לביש ועמיד, שיתאים לכל בני המינים, יהיה נוח ויחזיק מעמד שעות רבות יותר ברצף - כך על פי המאמר "Food and Mood: Just-in-Time Support for Emotional Eating" שהתפרסם מטעם החוג למדעי המחשב של אוניברסיטת רוצ'סטר בניו יורק.

"מערכת החזייה היא רק דוגמה למחקר של עובדי מיקרוסופט שעוסק בנושא הרחב יותר של מחשוב אפקטיבי, או עיצוב של מכשירים ושירותים שרגישים למצבי רוח של אנשים ומגיבים לפיהם", אמר דובר מיקרוסופט ל-CNBC. "אנחנו ממשיכים את המחקר שלנו שעוסק במחשוב אפקטיבי, אך למיקרוסופט אין שום כוונה לשווק חזייה עם חיישנים".

עוד בגזרת הטכנולוגיה של החזיות – חברה אמריקאית פיתחה בשנה שעברה מכשיר נלבש שניתח פעילות לב כדי לזהות התפתחות סרטן. בחודש שעבר השיקה חברת נסטלה-פיטנס חזייה, שעם פתיחתה מצייצת בטוויטר מסר שמזכיר לנשים להיבדק נגד סרטן השד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ