איתי שטרן
איתי שטרן

הבר "אוויטה", הבר הלהט"בי הוותיק בתל אביב, ייסגר בעוד כחודש לאחר 12 שנות פעילות. לדברי בעלי הבר סיבת הסגירה היא תום חוזה השכירות ביניהם לבין בעלי המבנה שבו שוכן הבר.

"האוויטה שימש בית לכל הגוונים של הקהילה לאנשים צעירים, מבוגרים, תיירים ומקומיים", אמר הערב (שבת) שי רוקח, מבעלי הבר. "היינו בית לאינספור ערבי דראג, ערבי אירוויזיון, מופעים, הרצאות ועוד המון סוגי פעילות שונים ומגוונים", הוא הוסיף.

בחודש הקרוב יתקיימו ב"אוויטה" ערבי פרידה חגיגיים שיכללו מופעי דראג, סטנד־אפ והופעות חיות של זמרות וזמרים שהופיעו בה בעבר. ה"אוויטה", שנפתחה כפאב מסעדה על ידי רוקח ושני שותפים נוספים, הפכה עם הזמן לדאנס־בר שמשך אליו את קהילת הלהט"ב. בין השאר התאפיין המקום בערבי אירוויזיון שהתקיימו בו מדי יום ראשון, ערבי דראג בהובלתה של מלכת הדראג ציונה פטריוט ומופעים של להקת הדראג "פאות קדושות", וכן שיתוף פעולה עם מספר ליינים של מסיבות גייז, שהפכו פופולריים במיוחד בתחילת שנות ה–2000.

רוקח נפרד הערב מהבר שהקים בעמוד הפייסבוק שלו וכתב "את לא נעלמת לנו, אוויטה אהובה, את מרכיבה עשרות אלפי רגעים בלבבות של אנשי הקהילה בארץ ובעולם, רגעים מרגשים של אהבה".

רוני שוקרון, המוכר יותר בשמו כמלכת הדראג נונה שלאנט, נפרד גם הוא הערב מהאוויטה בעמוד הפייסבוק שלו. "היום יש לי צביטה בלב כי האוויטה נסגרת", כתב שוקרון. "מצד אחד אני עצוב שמוסד גאה שאני חלק ממנו מגיע לסיום של תקופה, מצד שני תכנונים לעתיד חדש עם הצוות המדהים. לדעתי אין אדם בקהילה שלא שמע על אוויטה, שלא חווה את אוויטה ושלא חזר לעוד אירוע מגניב במהלך השנים".

"אוויטה... את מותג בין לאומי", כתב בפייסבוק הדי־ג'יי דניאל מריומה, שהרבה לתקלט במקום. "לא רק בארץ מכירים אותה, היא מלווה אותנו גם בחו״ל, היא נקודה שכל העולם שמגיע לתל אביב עוצר דרכה כדי להגיד שלום". בעלי הבר מתכננים לפתוח מקום חדש שיהיה לדבריהם שונה באופיו מה"אוויטה" אך ימשיך לשמש את קהילת הלהט"ב.

הקרנת גמר אירוויזיון 2015 ב"אוויטה"צילום: שחר חזקלביץ

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ