הארץ

סלון יופי נסגר השבוע בקנדה בעקבות תלונתה של אשה טרנסית, שטענה כי עובדת המקום נהגה בה באופן טרנסופובי משום שסירבה למרוט את שערות הערווה שלה.

מדובר בתלונה ה-16 במספר על רקע אפליה מגדרית וטרנסופוביה, שהגישה עד כה ג'סיקה יניב למועצת זכויות האדם הקנדית נגד סלוני יופי שסירבו להסיר את שיער הערווה שלה. 

ציוצה של יניב. "לעולם לא אפסיק להילחם על שיוויון זכויות"

על פי מקורות בתקשורת הקנדית, תלונתה הנוכחית של יניב הוגשה נגד בעלת סלון יופי בשם מרסייה דה סילבה - אותה תיארה כ"נאצית". בתלונתה טענה יניב כי זוהי "זכותה לקבל את שירות הסרת השיער", וכי הסירוב הינו "תקדים מסוכן".

"עשיתי זאת בגלל שיש בתי עסק ואנשים פרטיים ששולפים את התרבות או הדת שלהם כתירוץ לכך שהם אינם רוצים להעניק שירותים לקבוצות מיעוט", התייחסה יניב לתלונתה גם בעמוד הטוויטר שלה, שם הוסיפה כי "לעולם לא אפסיק להילחם לשיוויון זכויות".

נציגיה של דה סילבה, מהגרת מברזיל, מסרו לתקשורת המקומית כי סירובה נבע מסיבות בטיחותיות - שכן היא אינה בקיאה באופני הסרת שיער ערווה גברי, וכן בעקבות בקשת בעלה שלא תבצע את המשימה. לטענתם, הדרישה לחייבה למרוט שיער ערווה גברי שקולה לבקשה שתספק שירותי מין בניגוד לרצונה.

ציוצו של ג'רוויס

עוד מסרו כי תלונתה של יניב, והתהודה התקשורתית שהיא גררה, אילצו את דה סילבה לסגור את בית העסק שלה - זאת לאחר ששתי נשים נוספות נאלצו לסגור את סלוני היופי שלהן בעקבות תלונה של יניב.

המקרה עורר בימים האחרונים עניין ברשתות החברתיות - שם נחלקים המגיבים לאלה המצדדים בבחירת מטפלות היופי שלא למרוט שיער ערווה גברי, לבין אלה התומכים ביניב, ורואים בתלונותיה צעדים לגיטימיים במאבק בטרנסופוביה.

בין המגיבים נמנה הקומיקאי הבריטי ריקי ג'רוויס, שצייץ בעמוד הטוויטר שלו כי "הייתי רוצה להאמין שפמיניסטיות אמיתיות יגנו על זכותה שלא להיות מחויבת למרוט איבר מין גברי בניגוד לרצונה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ