גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

תחרות היופי ״מיס עולם״ תתקיים בשנה הבאה ללא החלק שבו מופיעות המתמודדות בבגדי ים, כך החליטה יו״ר הארגון המקיים את הטקס, ג׳וליה מורלי. זו תהיה הפעם הראשונה מאז ייסוד התחרות ב–1951 שקטע זה מוסר מהתחרות.

״הארגון החליט להוציא את עצמו מעולם בגדי הים כי זוהי לא הדרך שבה אנחנו רוצים לצעוד״, אמר לרשת איי־בי־סי האמריקאית כריס וילמר, מנהל תחרות מיס אמריקה, שהיא השלוחה של מיס עולם בארה״ב. וילמר הוסיף כי קטע בגדי הים הינו ״חסר משמעות״.

מתמודדות בתחרות מיס עולם השנה. משמאל, בבגד ים: מיס שוודיה, אוליביה אספלונד. הופעה אחרונה?צילום: אי־פי

בשנים האחרונות ניסתה תחרות מיס עולם להדגיש כי זוהי לא תחרות יופי אלא תחרות ״יופי עם מטרה״, והמתמודדות התבקשו לקדם מודעות למטרות נעלות.

ובישראל: יום אחרי טקס מיס עולם, שהתקיים ביום ראשון השבוע (14.12) בלונדון, מסתמן כי אף גוף שידור ישראלי לא ישדר את תחרות מלכת היופי הבאה. הטקס, שמאז 1994 משודר בטלוויזיה, יהיה זמין השנה לצפייה אינטרנטית בלבד.

תחרות מלכת היופי של ישראל מתקיים בארץ מאז 1950 בחסות שבועון הנשים "לאישה" וסוכנות הדוגמנות "לוק". התחרות, שנוסדה בארץ בעקבות הצלחת תחרויות דומות בעולם, היתה בעבר אחת מכמה תחרויות יופי לנשים (בהן למשל, "נערת השנה", בחסות "מעריב לנוער" או "מלכת הים", בחסות השבועון "העולם הזה"), אבל עם הירידה בפופולריות של הז'אנר בעולם, זו נותרה התחרות היחידה. כמה מהדוגמניות המקומיות המוכרות חבות לתחרות את הפריצה שלהן, למשל גל גדות, מירי בוהדנה ולינור אברג'יל (שאף זכתה בתואר מיס עולם), וגם מלכת היופי לשנת 2013, טיטי איינאו יוצאת אתיופיה, הצליחה להפוך את התואר לקריירה משגשגת.

השנה, מתברר, לא יזכו צופי ערוץ 2 להתבונן בצעירות המעכסות על המסך. הטקס, שהתקיים מדי שנה בחודשים פברואר—מארס, לא יועבר הפעם בשידור בטלוויזיה, אף שעד כה, ומאז 1994, שידרו אותו מדי שנה זכיינית ערוץ 2 רשת, או ערוץ 10.

ייתכן שהביטול קשור לשינוי האוירה הציבורית סביב הלגיטימיות של התחרות. בארה"ב הפכה תוכניתו של ג'ון אוליבר על מיס אמריקה להיסטריית רשת וגם בארץ נשמעו קריאות ברשת החברתית שלא לשדרה, אבל המציאות הוכיחה אחרת. בשנתיים האחרונות למשל, הניב הטקס רייטינג נאה, 20.5 אחוזים ב–2014, ו–21.1 אחוזים ב–2013 — מה שמיקם את המשדר בראש טבלת הרייטינג היומית.

בערוץ 10 הסבירו, לבקשת "הארץ", כי הנושא "רחוק מרחק יוניברס שלם מהדי־אן־איי החדש של ערוץ 10". מרשת לא נמסרה תגובה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ