הספרייה הלאומית מסרבת לחשוף פרטים על הסכמי רכישה וקבלה של אוספים

עמותת "הצלחה" הגישה בקשה לחשוף את ההסכמים לפי חוק חופש המידע, אך הספרייה הלאומית דחתה את בקשתה. לדברי הספרייה, פרסום המידע יביא לפגיעה בהתנהלותה

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הספרייה הלאומית מסרבת לחשוף את פרטי הסכמי הרכישה והקבלה שחתמה עם גורמים שונים למען הגדלת אוספיה. בקשה שהגישה עמותת "הצלחה" לפי חוק חופש המידע, נדחתה על ידי הספרייה בטענה גורפת כי חשיפת ההסכמים תשבש את תפקודה, פרסום המידע יביא לפגיעה בהתנהלותה וכי חשיפתו מהווה פגיעה בפרטיות.

את הפנייה הראשונית הגישה "הצלחה", עמותה צרכנית שיעדיה קידום חברה כלכלית הוגנת, בחודש ספטמבר השנה. בא כוחה של העמותה, עו"ד אלעד מן, דרש לקבל מהספרייה את פירוט ההסכמים לקבלת ולרכישת אוספים, עליהם חתמה הספרייה עם גורמים שונים מאז ה–1 בינואר 2010, וכן את פירוט האוספים שנתקבלו בספרייה באותה התקופה. חלקה השני של הבקשה נענה במלואו, ולפיו התשובה שנתקבלה בתקופה האמורה הגיעו לידי הספרייה, בין אם במסגרת הסכם מסירה או במסגרת קנייה (במכירה פומבית או מאספן) 67 אוספים לארכיון הכללי, 22 אוספים לארכיון המוסיקלי ו–15 אוספים לארכיון הספרים. לעומת זאת, הבקשה לקבל פרטים על החוזים בין הספרייה והגורמים מולה פעלה להשיג את האוספים, סורבה באופן גורף.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ