הסופרות כבשו את רשימת המועמדים הסופית לפרס מאן בוקר הבינלאומי

חמש סופרות וסופר אחד נכללים ברשימת ששת המועמדים הסופיים לפרס מאן בוקר הבינלאומי. אולגה טוקרצ'וק, שזכתה בשנה שעברה, מועמדת גם השנה

איתמר זהר
איתמר זהר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
איתמר זהר
איתמר זהר

הסופרות כבשו את רשימת המועמדים הסופיים לפרס מאן בוקר הבינלאומי. חמש סופרות נכללות ברשימה הסופית לצד סופר אחד. הפרס, בסך 50 אלף ליש"ט, מתחלק בין הסופר/ת לבין המתרגמ/ת. השנה את כל הסופרים שהגיעו לרשימה הסופית תירגמו נשים. שם הספר הזוכה יוכרז ב-21 במאי.

הסופרת הפולנייה אולגה טוקרצ'וק, שזכתה בשנה שעברה בפרס על ספרה "Flight" וחלקה את הזכייה עם המתרגמת ג'ניפר קרופט, מועמדת השנה על הספר Drive Your Plow Over the Bones of the Dead שתירגמה אנטוניה לויד ג'ונס. לצדה מועמדות השנה גם אנני ארנו הצרפתייה על ספרה "The Years" (שתירגמה לאנגלית אליסון סטרייאר), ג'וקהא אלהרטי מעומאן על הספר "Celestial Bodies" (שתירגמה לאנגלית מרילין בות), אליה טרבוקו זראן הצ'יליאנית על ספרה "The Remainder" (שתירגמה סופי יוז) ומריון פוצ'מן הגרמנייה על ספרה "The Pine Islands" (שתירגמה ין קאלייה). הסופר היחיד ברשימה הסופית השנה הוא חואן גבריאל ואסקז הקולומביאני, על ספרו The Shape of the Ruins. תירגמה אותו אן מקלין. 

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ