דרור משעני, יערה שחורי וליאוניד פקרובסקי בין המועמדים לפרס ספיר

שם הזוכה בפרס היוקרתי והנדיב יוכרז במארס. חלק מהבחירות מפתיעות במקצת, ויש סופרים שפרשו מהתחרות במחאה על התנהלות מפעל הפיס סביב הסרט על לאה צמל

גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

הסופרים דרור משעני ויערה שחורי הם בין המועמדים ברשימה הארוכה לפרס ספיר של מפעל הפיס. הפרס, בסך 150 אלף שקל, יוענק השנה זו הפעם ה–19 ויהיה זה באיחור לעומת שנים עברו: הטקס יתקיים בחודש מארס. עד אז צפויות להתפרסם רשימה קצרה לפרס ולראשונה גם רשימה לפרס ספיר לספר ביכורים.

פרס ספיר, מהנדיבים המוענקים מדי שנה לסופרים ישראלים, ניתן לסופר על ספר מסוים, ולא על מכלול עבודתו. המועמדים ברשימה הארוכה הם דרור משעני, על ספרו "שלוש" (אחוזת בית), אילת שמיר על "נטל ההוכחה" (עם עובד), קובי ניב על ספרו "בסוף כולם נמותו" (טפר), אילנה ברנשטיין על "מחר ניסע ללונה פארק" (כנרת זמורה ביתן דביר), איתמר לוי על ספרו "עד שנולדתי" (כנרת זמורה ביתן דביר), עמיחי שלו על "וולקשטיין" (כנרת זמורה ביתן דביר), "שנות העשרים" ליערה שחורי (כתר), "בגד מאש" של מיכל בן נפתלי (כתר), עדי שורק על ספרה "נתן" (כתר), ליאוניד פקרובסקי על "עשר אגורות" (ספרית פועלים), "מורה מן החוץ" של דן זמל (הוצאת כרמל) וספרה של לילי פרי, "ברבורים בג'רוזלם ביץ'" (הוצאת טוטם). מיכל בן נפתלי זכתה בעבר בפרס, על ספרה "המורה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ