ההיסטוריונית שמלבישה את חיי המין של תל אביב בטוגה

הנשיקה הראשונה, האורגזמה, הבדידות, האוננות, אהבת הגברים ואהבת הנשים -כולם נוכחים ב"על התשוקה", ספר הביכורים של ההיסטוריונית רחל גוטסמן, ששוזר סיפורים מחיי האהבה של המחברת עם המיתולוגיה היוונית. עכשיו היא מסבירה למה היא מכורה לסערות, מתי אשה מחופצנת לראשונה ובאיזה בר אפשר למצוא אלים מהאולימפוס

אבי פיטשון
אבי פיטשון
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דימוי של המשתה של אפלטון ב-1869
דימוי של המשתה של אפלטון ב-1869. "כל פעם שאני קוראת את הסיפור הזה, ההזדהות שלי היא אינסופית"צילום: Anselm Feuerbach
אבי פיטשון
אבי פיטשון

"אני ספק נימפה זוהרת ספק אשה גחמנית, משוטטת אבודה במסע של שיגעון ומאניה... כשאני עוצמת את עיני אני מוּנעת מתשוקות אסורות, לעולם מבולבלת, תמיד אוהבת להתמסר... נשרפת מתשוקה שאין לה גבול... בדמיוני אני חיית פרא משתוללת, אני אימת הגברים, אך מי שמעז להתקרב, להחזיק, זוכה ברוך ובידע".

מי שאחראית לטקסט המסעיר הזה היא ההיסטוריונית ד"ר רחל גוטסמן. ספר הביכורים שלה, "על התשוקה", הוא הר געש מתפרץ ששורף את הקורא הנסחף וטובע בלבה הרותחת. ספר ששואף להכיל את מלוא חוויית בן־האנוש המשתוקק, מהיצר הפראי ועד להרהור האקזיסטנציאליסטי. גוטסמן היא אמנם חוקרת יוון העתיקה, המתמחה במיתולוגיה יוונית ובמרחב הים־תיכוני הקדום, אולם כפי שניתן להבין לא מדובר בטקסט מחקרי אלא באסופת פרשנויות מלהיבות, סוחפות ופרובוקטיביות לסיפורים המוכרים.

תגובות