לסטייליסטית שעושה דוקטורט במגדר יש הצעה רדיקלית: נשים, תנוחו

היא היתה אחת הסטייליסטיות הבולטות בתעשיית האופנה המקומית – וכעת כותבת דוקטורט בלימודי מגדר. היא החליטה לא להביא ילדים לעולם, אבל נמנעת מלהפוך את זה לאידיאולוגיה. בספר הביכורים שלה, "אשה נחה", מעין גולדמן מעזה להציג גיבורה שלא מעוררת אמפתיה וגם להציע אופציה פמיניסטית לא שכיחה: לסגת מהישגיות, מצליחנות והגשמה עצמית

מעין גולדמן
מעין גולדמן. היום אסור לדבר על שנאת הגוף (סטיילינג: נועה נוז'יק איפור ושיער: נירית הירשמן)צילום: אסף עיני
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ
גילי איזיקוביץ

עד לפני שנים ספורות היתה מעין גולדמן שם מוכר בתעשיית האופנה, גם אם תמיד נחשבה ליצור משונה מעט: מצד אחד, סטייליסטית מבוקשת עם סגנון מובחן שפעלה בתחום 15 שנה, מצד שני, תלמידת החוג למגדר באוניברסיטת תל אביב, עם דעות שתעשיית האופנה לרוב לא ממש מזוהה איתן.

"היו ימי צילום שעמדתי בצד ומילמלתי לעצמי 'את הולכת לגיהנום'", היא מספרת בחיוך. "אני זוכרת למשל יום צילום לבגדי ים שאחר כך, בפוטושופ, הכניסו את הבנות לבקבוקי קולה כשהן בביקיני, כמו מוצר שאת קונה. זה מרמת הדימוי שאת נותנת לו יד ועד הרמה של איך עובד יום צילום, שלפעמים קשה להיות בו. מעולם לא נהגתי בזלזול כלפי דוגמניות ותמיד התייחסתי אליהן כדמות חשובה, אבל הרבה פעמים צלמים הם בגישה שפמיניזם הוא משהו שנגמר בשנות השישים ועכשיו זה ממש בסדר להגיד לבחורה שהגוף שלה מעוות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ