הסופר הנודע כינה אותה "ילדתי היקרה" והכניס אותה למיטתו. היא היתה בת 14

ספר שבו חושפת ונסה ספרינגורה רומן שהחל בגיל 13 עם הסופר גבריאל מצנף כשהיה בן 50, הציף את עומק הפדופיליה בתרבות הצרפתית והביא לחקירה נגדו. "זה לא קשור למי־טו אלא לילדיי המתבגרים. איתם הבנתי את הגיל המיוחד הזה", כותבת ספרינגורה. היא סירבה להתראיין ל"הארץ" עקב התקפות מצד מעריצי מצנף

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ונסה ספרינגורה, כיום עורכת הוצאת הספרים ז'ולייאר. אמה ידעה, גם המורים בבית הספר
ונסה ספרינגורה, כיום עורכת הוצאת הספרים ז'ולייאר. אמה ידעה, גם המורים בבית הספרצילום: Jean-Francois Paga / Opale via L
גבי לוין
גבי לוין

סערה תקשורתית כה גדולה לא ידעה צרפת זה שנים והיא בולטת במיוחד בימים אלה של הפגנות ושביתות בנושאים חברתיים. העולם הספרותי גועש וכן חוגים של אינטלקטואלים, פסיכולוגים, ופוליטיקאים, המתראיינים בלי סוף באמצעי התקשורת ועושים - או לא - חשבון נפש על אירועים שקרו לפני כמה עשורים.

ב-1993 פירסם הסופר גבריאל מצנף את הספר "מאור עיניי" שהוא פרק מיומנו האישי. בספר, המתייחס לתקופה שבין מאי 1986 לדצמבר 1987, הוא מתאר "סיפור אהבה רומנטי" לדעתו עם מתבגרת בת 13 בעוד הוא כבר בן 50. ב-2 בינואר השנה פירסמה המתבגרת, ונסה ספרינגורה, שבינתיים נהפכה לעורכת הוצאת הספרים ז'ולייאר, את ספרה "ההסכמה" שבו היא מספקת את גרסתה למה שנתפש בעיניה כיום כסיפור פתטי ואלים של מין בכפייה, שממנו נחלצה בשן ועין והבריאה רק אחרי שנים ארוכות. "רציתי לדבר מנקודת מבטה של לוליטה על סיפור אהבה עם אדם מבוגר", היא כותבת.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ