הביוגרפיה של סטיב ג'ובס צפויה לשבור שיאי מכירות

רויטרס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רויטרס

מועד פרסום הביוגרפיה של מייסד אפל סטיב ג'ובס הוקדם ל-24 באוקטובר בעקבות מותו ביום רביעי האחרון, כך הודיע דובר הוצאת הספרים "סיימון אנד שוסטר". הספר היה אמור לצאת לאור ב-21 בנובמבר. ההערכה היא שהספר ישבור את שיא המכירות ביום הראשון לשנת 2011. השיא הנוכחי שייך לספר "חיים גנובים", אותו כתבה ג'ייסי דוגארד על 18 השנים שבהן עברה התעללות בשבי, שיצא ב-12 ביולי. 175 אלף עותקים מספרה נמכרו אז ביום אחד.

כמו כן, בסוף השבוע דווח כי אולפני סוני נמצאים במגעים לעבד את הספר לסרט עלילתי. לפי אתר האינטרנט של המגזין "הוליווד ריפורטר", המפיק מארק גורדון הוא שמנהל את המשא ומתן על הפקת הסרט.

"סטיב ג'ובס: הביוגרפיה הרשמית", שנכתב על ידי וולטר אייזקסון, לשעבר עורך מגזין "טיים" וכיום מנכ"ל מכון אספן, התייצב מיד בראש רשימת רבי המכר של האתרים אמזון, איי-טיונז ובארנס אנד נובל בסוף השבוע. בשעות הראשונות שלאחר מותו של ג'ובס, עלה מספר ההזמנות המוקדמות לספר באתר אמזון בעשרות אלפי אחוזים, והספר זינק מהמקום ה-424 למקום הראשון. הספר כולל רעיונות ושיחות עם עשרות בני משפחה ומקורבים לג'ובס.

במקביל, חברת Bluewater Productions הודיעה כי תקדים את פרסום המהדורה הדיגיטלית המיוחדת של ספר קומיקס על ג'ובס שהיא מוציאה לאור. ספר הקומיקס "סטיב ג'ובס: מייסד אפל", בן 32 עמודים, מוצע למכירה מיום חמישי בקוראים האלקטרוניים נוק וקינדל. המהדורה המודפסת של הספר אמורה לצאת לאור בסוף אוקטובר. חלק מרווחי שתי המהדורות יועבר לאגודה האמריקאית למאבק בסרטן.

ג'ובס, המייסד והמנכ"ל הכריזמטי של אפל, מת ביום רביעי בפאלו אלטו, קליפורניה, בגיל 56. הוא נחשב לאחד מהמנהלים האמריקאים הגדולים בין בני דורו.

תגובות