מגזין חדש של הקהילה הגאה יפנה רק להומואים, ויהיה "נקי מפוליטיקה"

עידו בלאס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו בלאס

מגזין חדש יצא בקרוב לקהילה ההומוסקסואלית בישראל. העורכים מבטיחים כי המגזין החדש יהיה נקי מפוליטיקה של הקהילה הלהט"בית (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים) ויעסוק אך ורק בנושאי לייף-סטייל: בריאות, פנאי, אופנה ותיירות.

בניגוד למגזינים קודמים שיועדו לקהילת הלהט"ב, המגזין החדש, שטרם נמצא לו שם, יפנה לגברים הומואים בלבד. דביר בר, דובר חברת ההפקות "ענני תקשורת", מונה לעורך העיתון. בר עבד בעבר במעריב ובמגזין "הזמן הורוד" של הקהילה הלהט"בית שנסגר לפני כמה שנים.

"עד היום היה פה רק את הזמן הוורוד", מספר בר על היוזמה, "שיצא מטעם האגודה לזכויות הלהט"ב. ככזה, הוא היה צריך לתת במה שווה לכולם. היום אנחנו מנסים באיזשהו מקום לתקן וליצור עיתון להומואים כמו שמקובל בכל העולם. כל אחד קורא את מה שמעניין אותו".

במהלך השנים קמו מגזינים נוספים כמו "הזמן החדש" ו"העיר בוורוד", שניסו למלא את הצורך של הקהילה הלהט"בית במגזין משלה. מגזינים אלה נסגרו מסיבות כלכליות, מה שגורם לבחירה של העיתון לפנות לקהל מצומצם עוד יותר להיראות מסוכנת.

"מאז ומעולם היה בידול (בין הקבוצות השונות, ע"ב), אך החברה אילצה אותנו להיאבק ביחד למען זכויותינו" עונה בר. "היום, כשהקבוצות האלה מספיק חזקות, אני חושב שיש מקום לכל אחת מהן לעשות עיתון שפונה אל הקבוצה שלה".

הגיליון הראשון של המגזין מתוכנן לצאת בתחילת 2012. בשנתו הראשונה יצאו ארבעה גיליונות, שיחולקו בחינם וימומנו על ידי פרסומות בלבד. המגזין עתיד לשתף פעולה עם מגזינים דומים מהעולם ולפרסם טקסטים מתורגמים לצד טקסטים מקוריים. הגיליון השני מתוכנן לצאת לקראת אירועי הגאווה של 2012.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ