בין זוכי פרס היצירה על שם אשכול: בני ברבש ומשה סקאל

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

14 סופרים ומשוררים זכו בפרסי היצירה לסופרים עבריים ע"ש אשכול לשנת תשע"ב. משרד התרבות והספורט, המעניק את הפרסים, פרסם אתמול את שמות הזוכים: דנה אמיר, יקיר בן משה, בני ברבש, מיכאל בר-זוהר, אילנה ברנשטיין, יצחק גנוז, אורי הולנדר, סיון הר-שפי, נידאא חורי, יונתן יבין, גליה עוז, אפרים סידון, משה סקאל ונעמי שמואל.

הפרס, בשווי כולל של 910 אלף שקלים, יחולק באופן שווה בין הזוכים; כל אחד מהם יקבל 65 אלף שקלים. בראש ועדת השיפוט של הפרס ישב הסופר פרופ' חיים באר ובצדו היו חברים בה ד"ר עדינה בר-אל והמשורר ליאור שטרנברג.

השופטים כתבו על בן-משה שהוא "משורר מצוין הלוקח אחריות רבה על התרבות בארץ. שירתו חכמה ומעמיקה". את הבחירה בהולנדר הם נימקו בכך שהוא "איש ספרות רב-תחומי התורם רבות כמבקר ספרות וכמסאי". על סקאל כתבו השופטים: "כתיבתו מרשימה במנעד שלה ומשקפת יכולת של תובנה פסיכולוגית מעמיקה". על יבין נאמר: "שליטתו בעברית מרשימה. כתיבתו מקורית ומגוונת, לילדים ומבוגרים כאחד".על ברנשטיין אמרו השופטים כי היא "סופרת פורה ומעניינת, הכותבת מתוך מעורבות ואמפתיה". על עוז נאמר שהיא "סופרת ילדים אשר כתיבתה קולחת, מרתקת ומלאת הומור". את הבחירה בחורי, משוררת הכותבת בעברית ובערבית, נימקו השופטים בהיותה "מעורבת חברתית ותורמת תרומה משמעותית לספרות העברית והערבית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ