אמנים מתגייסים להצלת ספריית לוינסקי

שורת אמנים ישתתפו באירוע שבו יימכרו יצירות במחיר אחיד של אלף שקלים, כדי להבטיח את המשך פעילותה של הספרייה

עידו בלאס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים2
עידו בלאס

שורת אמנים תתגייס להצלת ספריית גן לוינסקי בתל אביב באירוע שבו יימכרו יצירות אמנות. באירוע, שיתקיים ב-29 וב-30 בדצמבר, ימכרו אמנים רבים את יצירותיהם במחיר אחיד של 1,000 ש"ח ליצירה. ההכנסות מהאירוע ייתרמו לספרייה כדי להבטיח את המשך פעילותה לאחר שנקלעה למצוקה כלכלית קשה. עם האמנים שישתתפו באירוע ויציעו רישומים שלהם למכירה ניתן למנות את ציבי גבע, יאיר גרבוז, סיגלית לנדאו, מיכל היימן, רותו מודן, ירמי פינקוס ושוש קורמוש.

את האירוע, שיתקיים בסדנת בעלי מלאכה שברחוב י.ל. פרץ, יזם אמן הגרפיטי know hope לאחר ששמע על סכנת הסגירה של הספרייה. בנוסף לעבודה שימכור במסגרת האירוע, מתכנן know hope להדפיס את עבודותיו על חולצות שיעמדו גם כן למכירה.

ספריית גן לוינסקי הוקמה לפני שנתיים וחצי על ידי עמותת "ארטים" - קבוצה של אנשי רוח ואמנות שחברו יחד למען הקמת ספרייה לילדי עובדי זרים. לצד האפשרות להשאלת ספרים עבור תושבי דרום תל אביב, משמשת הספרייה גם אחד ממרכזי התרבות הבודדים באזור ומתקיימות בה פעילויות רבות בתחומי האמנות, ביניהן הקרנת סרטים ושעות הקראה.

בימים אלה נמצאת הספרייה בסכנת סגירה ממשית, לאחר שמקורות המימון שתמכו בפעילותה הפסיקו את תמיכתם בשנה החולפת. עם הגופים שתמכו בפעילות נמצא גם "המפעל ליוזמות חדשות בתחום הספרות", שמטרתו היתה לקדם ספרות עברית בפרויקטים בין-תחומיים, ונסגר באחרונה לאחר שמשרד התרבות והספורט הפסיק את התמיכה בו.

האמן ליאור ווטרמן, שניהל את הספרייה במשך שנתיים ופוטר לפני חודשיים כיוון שלא נותר כסף לשלם לו משכורת, בירך אתמול על היוזמה: "אני מקווה שזה יאפשר חיים לספרייה ואנחנו אומרים תודה גדולה על ההתגייסות הזאת".

יו"ר עמותת ארטים, אמן הפרפורמנס הדס עפרת אמר כי "זו תרומה שנדרשת דווקא בתקופה כזאת של חוסר סובלנות. הספרייה היא גורם ממתן בשכונה שסובלת משנים של הזנחה. הפרויקט מקבל משוב נהדר מהציבור אבל הממסד לא נותן לנו כתף מספקת ואנחנו לא יכולים לפתוח את השנה הבאה".

ספריית גן לוינסקי בסכנת סגירה כיוון שהתמיכה בה הופסקהצילום: ניר כפרי

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ