בזכות התגייסות האמנים, ספריית גן לוינסקי ניצלה מסגירה

הספרייה, המשרתת את ציבור מהגרי העבודה וכוללת ספרים בעשרות שפות, תישאר פתוחה בעקבות מכירה פומבית של יצירות אמנות

דניאל ראוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל ראוכוורגר

ספריית גן לוינסקי תוכל להמשיך את פעילותה בשנה הקרובה בזכות מכירה של כמאה עבודות אמנות באירוע להצלת הספריה שהתקיים בסוף השבוע. התערוכה, שאורגנה על ידי האמן know hope יחד עם האוצרת ושותפתו לעשייה רז שפירא-פיינבורג, התקיימה בגלריה של סדנת ההדפס "בעלי המלאכה" בתל אביב. ניבי אלרואי, יאיר גרבוז, מיכל היימן, ירמי פינקוס וסיגלית לנדאו היו בין כ-40 אמנים שהציגו בתערוכה והציעו את עבודותיהם למכירה בעבור מחיר אחיד של אלף שקל. מסיכום תוצאות המכירה עולה כי גויסו בה כמעט 40% מתקציבה הכללי. לדברי יו"ר עמותת "ארטים" שהקימה את הספרייה, הדס עפרת, עד כה גויס מספיק כסף להבטיח את המשך פעילותה בשנה הקרובה.

הספרייה, הממוקמת בגן לוינסקי, נוסדה לפני שנתיים ופועלת מאז על בסיס התנדבותי. היא משמשת כמקור להשאלת ספרים בשפות רבות, ומשמשת בעיקר עובדים זרים וילדיהם. בנוסף, מקיימת הספרייה פעילויות חברתיות שונות. בחודשים האחרונים נקלעו בספרייה למצוקה כלכלית שאיימה על המשך פעילותה.

"לא היו לנו יותר מקורות", ציינה האוצרת טלי תמיר, ממקימות הספרייה. "עשינו קמפיין להעלאת הנושא והמודעות והיתה לו היענות גדולה. אמנם, לא מצאנו תמיכה גורפת, נניח לחמש השנים הקרובות, אבל בשנה הקרובה נסתדר לבטח". פעילותה השוטפת מצריכה תקציב שנתי של כ-300 אלף שקל, הכולל, בין היתר, תשלום של משכורת חודשית וחצי, תשלומי ביטוח, רכישת ספרים, מימון חומרים ופעילויות וראיית חשבונות.

עפרת ציין כי נפעם מארגונה של התערוכה ומהירתמותם של האמנים, וכן מהיענות קהל המבקרים שזרם למקום. "רבע שעה לפני פתיחת הדלתות לתערוכה השתרך תור של מאות אנשים לפני הכניסה ומרבית העבודות נקנו והורדו מהקירות תוך זמן קצר. ביום השני, היו אמנים שהביאו עבודות נוספות למכירה". לדבריו, מספר אמנים ויתרו על חלקם במכירה (250 שקל מתוך האלף הכולל). מהדורת הדפסים של know hope, על גבי חולצות ותיקים, נמכרה אף היא.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ