פרס ספרותי ראשון לאתגר קרת

קרת זכה בפרס ניומן לספרות עברית לשנת תשע"ב שני עשורים לאחר צאת ספר הביכורים שלו "צינורות"

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

פרס ניומן לספרות עברית לשנת תשע"ב יוענק לסופר אתגר קרת. בתגובה להודעה על קבלת הפרס אמר אתמול קרת ל"הארץ": "זוהי הפעם הראשונה שאני זוכה בפרס ספרותי בארץ, אז אני לא יודע מה צריך לומר. זה מאוד מחמיא ומשמח". הפרס, על סך 7,500 דולר, מוענק על ידי המחלקה לספרות עם ישראל באוניברסיטת בר-אילן.

בעבר זכה קרת בפרסים על יצירותיו הקולנועיות. "ניתן לטעון, כי קרת הוא הסופר הפופולרי והאהוד ביותר מבין הסופרים הצעירים בדור הספרותי שלאחר עמוס עוז, וא"ב יהושע", כתב חבר השופטים בנימוקיו. השופטים קבעו כי יצירותיו של קרת מייצגות התמודדות מעמיקה עם המציאות הרוחנית-ספרותית החדשה של ימינו.

עוד כתבו השופטים כי ביצירותיו של קרת "שזורות יחד ביקורתיות ומרידה במוסכמות ובאידיאולוגיות, לצד חמלה, רגישות  ואנושיות אין קץ", והוסיפו כי "דווקא הקלילות המדומה מטלטלת את הקוראים והצופים והודפת אותם בעוצמה אל עומקים ותהומות שלא ציפו להם. הכאב והעצב שזורים ברבות מיצירותיו, אך ברובן קיים הבהוב של  גאולה ותקווה".

קרת מקבל את הפרס השנה, בדיוק שני עשורים לאחר פרסום ספרו הראשון "צינורות". הפרס, על שם ברטה וישראל ניומן, ניתן מאז שנת 1963 והוענק עד כה לגדולי היוצרים העבריים בהם ש"י עגנון, אורי צבי גרינברג ולאה גולדברג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ