נעמי רגן תשלם 200 אלף שקלים פיצוי על גניבה ספרותית

הפיצוי נפסק לאחר שנקבע כי הסופרת העתיקה ביודעין קטעים מספרה של שרה שפירו לספרה "ואל אישך תשוקתך". קטעים ממנו יושמטו בהדפסות עתידיות

עידו בלאס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו בלאס

בית המשפט קבע הערב (שלישי) כי סופרת רבי המכר נעמי רגן תשלם פיצויים בסכום של 233 אלף שקלים לשרה שפירו בגין הפרת זכויות יוצרים - הפיצוי הגבוה ביותר שניתן אי פעם לסופר בישראל בגין העבירה. עוד קבע בית המשפט כי בהדפסות עתידיות של הספר יושמטו מספר קטעים המצוינים בפסק הדין. עורכי הדין של רגן מתכוונים לערער על ההחלטה.

פסק הדין התקבל מספר חודשים לאחר שבית המשפט המחוזי בירושלים קיבל את התביעה וקבע כי רגן העתיקה ביודעין קטעים מספרה של שרה שפירו לספרה "ואל אישך תשוקתך". רגן נמצאה אשמה בהפרת זכויות יוצרים, גזל, רשלנות ועשיית עושר שלא במשפט.

למרות שפסק לטובתה, בית המשפט קבע כי שפירו תקבל פחות מרבע מהסכום שתבעה. כמו כן, הדרישה להסיר את עותקי הספר מהמדפים לא התקבלה, ומהתלונה לגבי החלקים המועתקים נותרו משפטים בודדים.

הסופרת נעמי רגן בדיונים בבית המשפט צילום:

"מדובר בהישג משמעותי שיעודד סופרים ויוצרים להגן על זכויות היוצרים שלהם", אמר עורך דינה של שפירו, גלעד קורינאלדי. "יש לברך את השופט שפירא על תבונתו ומאמציו לקרב ולהביא את הצדדים לפסק דין מוסכם", הוסיף.

התביעה נגד רגן הוגשה ב-2007 על ידי שפירו, שבדומה לרגן מגיעה ממשפחה דתית אמריקאית ומתגוררת בירושלים. השתיים נפגשו לראשונה בשנת 1990, אז ביקשה שפירו מרגן את חוות דעתה לגבי ספר הביכורים שלה. מספר שנים מאוחר יותר, טענה שפירו, הופתעה למצוא קטעים מספרה "לגדול עם ילדיי: יומנה של אם יהודייה", משובצים בתוך הספר "Sotah", המקור של "ואל אישך תשוקתך".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ