פרס ברנר יוענק לדויד גרוסמן על הרומן "נופל מחוץ לזמן"

חבר השופטים של התחרות החליט להעניק את הפרס, בסך 50,000 שקל, בשל דרך הסיפור הייחודית ויוצאת הדופן של גרוסמן

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע

דויד גרוסמן הוא חתן פרס ברנר לספרות לשנת תשע"ב, על ספרו "נופל מחוץ לזמן". חבר השופטים, שכלל את הפרופ' זיוה שמיר (יו"ר), פרופ' ניצה בן דב והמשורר אליעז כהן, החליט פה-אחד להעניק לגרוסמן את הפרס, בסך 50,000 שקל, בשל דרך הסיפור הייחודית ויוצאת הדופן שלו.

ספרו של גרוסמן נבחר מבין 85 ספרים שהוגשו לוועדת הפרס. פרט ל"נופל מחוץ לזמן", העפילו השנה לרשימה הסופית ארבעה ספרי פרוזה שבלטו בעיני השופטים: "הרצל אמר" (זמורה ביתן) מאת יואב אבני, "נתב"ג" (עם עובד) מאת יואב כ"ץ, "ראש עקום" (כנרת זמורה ביתן) מאת נאוה סמל ו"מוקס נוקס" (כנרת זמורה ביתן) מאת שמעון אדף.

"נופל מחוץ לזמן" (הספרייה החדשה, הקיבוץ המאוחד) הוא ניסיון לבטא במלים את חווית השכול והאובדן, באמצעות סיפורו של אדם שעוזב את ביתו, נפרד מאשתו, ויוצא לחפש את בנם המת. אחרי האיש הולכת שיירה של הורים שכולים שמחפשים גם הם את ילדיהם.

גרוסמן הוא בין הסופרים הישראלים המצליחים ביותר בארץ ובעולם, ספריו תורגמו לשלל לשונות. הוא זכה בפרסים רבים, בהם פרס ספיר, פרס אלבטרוס הגרמני, פרס מדיסיס הצרפתי ופרס השלום ביריד הספרים בפרנקפורט.

פרס ברנר הוא אחד הפרסים הוותיקים בספרות העברית והוא מחולק זו השנה ה-68 מטעם אגודת הסופרים העברים, ובסיוע קרן רחל ומשה ינאי. עם הזוכים בפרס בעבר נמנים: יורם קניוק, מאיר שלו, אהרון מגד, אהרון אפלפלד, א.ב. יהושע, עמוס עוז, ס. יזהר, דן צלקה, אבות ישורון ויהודה עמיחי.

גרוסמןצילום: דניאל בר און

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ