יוזמה בפייסבוק: להפסיק לקנות ספרים ברשתות

עצומה שפרסם הסופר אלכס אפשטיין קוראת לרכוש ספרים רק בחנויות פרטיות. "הברוטליות ובצע הכסף דרדר את מושג הספר לתהום", אמר

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

עצומה בפייסבוק שפרסם אתמול (ראשון) הסופר אלכס אפשטיין קוראת לציבור לרכוש ספרים רק בחנויות הפרטיות. הקריאה לתגובות רבות ואוהדות: עד כה צברה 515 לייקים, 232 שיתופים, ו-104 תגובות.

"תמכו בעסקים קטנים. אל תתמכו במונופולים", כתב אפשטיין, והוסיף: "קנו ספרים ממוכרים שימליצו לכם על ספר כי קראו אותו - לא כי הם חייבים. וכן, גם בחנויות הפרטיות יש מבצעים. ואוהבים שם ספרים. בצומת ובסטימצקי אוהבים רק כסף".

עוד קוראת העצומה שלא לקנות ברשתות "שמתייחסות לעובדים שלהן כמו לעבדים. אל תקנו ברשתות שבזות לספרי פילוסופיה, שמתעבות ספרי ביקורת, שמשכיחות קלאסיקה. אינכם צריכים ארבעה ספרים במאה - אם לא המבצעים האלה ספר היה עולה חמישים שקלים לכל היותר".

סניף של צומת ספרים בתל אביב. "יש אלטרנטיבה"צילום: אייל טואג

אפשטיין אמר היום ל"הארץ" כי פרסם את הקריאה כדי להזכיר "ששתי הרשתות האלה אינן ראי הספרות. ישנן חנויות פרטיות נפלאות שמתחרות גם כלכלית, ישנן ספריות שבהן אפשר לקרוא ספרים בחינם, אפשרלקנות ספרים ישירות מההוצאות". הוא הוסיף כי "הברוטליות ובצע הכסף של שתי הרשתות דרדר את מושג הספר לתהום שאין עמוקה ממנה".

בינואר פרסם אפשטיין בפייסבוק את ספרו החדש, "לקסם הבא אזדקק לכנפיים", הכולל 88 סיפורים קצרצרים. אפשטיין הסביר אז כי מדובר בתגובת-נגד למצבו של שוק הספרים. החודש ראה הספר אור בדפוס, ואפשטיין קרא לרכוש אותו בחנויות הפרטיות או ישירות מההוצאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ