סטימצקי תעניק פרס שנתי ל-3 סופרים לפי נתוני מכירות

זהו הפרס הספרותי הראשון שמוענק לפי שיקולים כלכליים. שלושת הסופרים שזכו בפרס השנה הם אשכול נבו, שמי זרחין וצרויה שלו

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

רשת החנויות סטימצקי הודיעה כי החליטה לייסד פרס ספרותי חדש שיוענק מדי שנה לשלושה סופרים מצטיינים. הצטיינות הסופרים תיקבע לפי נתוני המכירות שלהם בשנה החולפת, מחודש מאי 2011 ועד חודש מאי 2012. זהו הפרס הספרותי הראשון שמוענק לפי שיקולים כלכליים ולא לפי קריטריונים של איכות ולכן אין ועדת שיפוט הבוחרת את הזוכים, אלא הם נבחרים לפי מכירותיהם.

אתמול נודע כי שלושת מצטייני המכירות שיקבלו את הפרס החדש של הרשת השנה הם הסופרים אשכול נבו, שמי זרחין וצרויה שלו. השלושה יזכו בפרסים כספיים, שיוענקו להם על ידי מנכ"לית סטימצקי, איריס בראל, באירוע חגיגי בסוף החודש.

הסופר אשכול נבו נבחר במקום הראשון עם ספרו "נוילנד", שראה אור בהוצאת זמורה ביתן והוא יזכה ב-25 אלף שקלים. "נוילנד" הוא הרומן הרביעי של נבו, קדמו לו, בין השאר, "ארבעה בתים וגעגוע" ו"משאלה אחת ימינה", שהיו רבי-מכר גם הם ותורגמו למספר שפות.

הסופר והקולנוען שמי זרחין זכה במקום השני עם ספר הביכורים שלו "עד שיום אחד", שראה אור בהוצאת כתר והוא יקבל פרס בסך 15 אלף שקלים.

נבו. זכה בפרס הראשון בשווי 25 אלף שקלים עם ספרו "נוילנד"צילום: אלון רון

הסופרת צרויה שלו זכתה במקום השלישי במצעד המכירות עם ספרה "שארית החיים", שראה אור בהוצאת כתר, והיא תקבל 10,000 שקלים. "שארית החיים" הוא הרומן החמישי שלה. קדמו לו, בין השאר, "חיי אהבה", "בעל ואשה", ו"תרה", שהצליחו ותורגמו לשפות רבות.

אשכול נבו וצרויה שלו נכללו השנה ברשימה הארוכה של 12 המועמדים לפרס ספיר של מפעל הפיס, אולם לא העפילו לרשימה הקצרה שמנתה חמישה מועמדים. התאחדות המו"לים.

איריס בראל אמרה אתמול על הפרס: "אני שמחה לפתוח השנה את שבוע הספר באירוע חגיגי ומרגש שמביע את הערכתנו לפועלם של הסופרים בישראל לטובת קידום ספרות המקור בפרט ותרבות הקריאה בפרט". היא הוסיפה כי "אירוע זה יהווה מעתה מסורת קבועה ברשת סטימצקי ואני בטוחה שבכל שנה נצליח ליהנות מיצירות מופת, לחבק את הסופרים ולהביע את תודתנו ובעיקר ליצור איתם ברית של שותפות".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ