מיה סלע
מיה סלע

פרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יינתן השנה לראשונה גם למתרגם - כך הודיע היום (שני) מפעל הפיס. גובה הפרס יעמוד על 70 אלף שקלים. בנוסף יוענק פרס כספי בגובה 20 אלף שקלים לשבעת הספרים שייכנסו לרשימה המקדימה, מתוכה נבחרים חמשת המועמדים הסופיים.

ראש אגף תרבות של מפעל הפיס, דולין מלניק, אמרה כי "פרס למתרגם נועד להוקיר ולעודד גם את מי שלאורך השנים נמצאים מאחורי הקלעים ולא זוכים להכרה הראויה. בזכות המתרגמים אנו זוכים לקרוא טקסטים בעלי ערך תרבותי רב בעברית ".

לפני מספר שבועות הודיע מפעל הפיס על הגדלת גובה פרסי המשנה עבור חמשת הספרים שייכנסו לרשימה הקצרה ל-40 אלף שקלים לכל סופר, במקום 25 אלף שחולקו עד עכשיו.

פרס ספיר לספרות יחולק זו הפעם ה-12 לספר הטוב ביותר של השנה. בראשות חבר השופטים השנה עומדת פרופ' גבריאלה שלו, לשעבר שגרירת ישראל באו"ם וכיום נשיאת המועצה האקדמית העליונה ודיקן הפקולטה למשפטים בקריה האקדמית אונו.

גבריאלה שלוצילום: עופר וקנין

הזוכה בפרס יקבל פרס כספי בסך 150 אלף שקלים, וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת על פי בחירתו. כמו כן, מפעל הפיס ירכוש מהדורה בת 500 ספרים מהספרים ברשימה הקצרה ויעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ