אתגר קרת ונתן אנגלנדר מתחרים על פרס בינלאומי

הפרס, על שם הסופר האירי פרנק אוקונור, הוא הגבוה ביותר לכותבי סיפורים קצרים. לצדם מועמדים גם שרה הול, קווין ברי, לוצ'יה פירלו ופיונה קידמן

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

אתגר קרת והסופר היהודי-אמריקאי נתן אנגלנדר מועמדים לפרס פרנק אוקונור הבינלאומי לסיפורים קצרים. קרת מועמד על ספרו האחרון "פתאום דפיקה בדלת", שראה אור בעברית בהוצאת כנרת-זמורה-ביתן, ואנגלנדר מועמד על קובץ הסיפורים האחרון שלו, "What We Talk About When We Talk About Anne Frank".

הפרס על שם הסופר האירי פרנק אוקונור, הוא הגדול ביותר שניתן לכותבי סיפורים קצרים ושוויו 25 אלף יורו. לצד אנגלנדר וקרת מועמדים השנה גם שרה הול, קווין ברי, לוצ'יה פירלו ופיונה קידמן.

במקביל נודע כי הרומן "אנשים טובים" של ניר ברעם, שראה אור באיטליה לפני כחצי שנה, מועמד לפרס רומא לספרות. פרס רומא, שמוענק מאז שנת 2000, מחולק מדי שנה לשלוש קטגוריות: רומן מתורגם, רומן מקור איטלקי וספר עיון. "אנשים טובים" מתמודד על הפרס עם עוד ארבעה סופרים מרחבי העולם, ביניהם הסופר הצ'יליאני לואיס ספולוודה. בעבר זכו בפרס רומא טאהר בן ג'לון וא"ב יהושע.

בשנה שעברה זכתה בו קמילה שאמזי על ספרה "צללים צרובים" שגם נבחר לרשימה הקצרה של פרס האורנג' היוקרתי. הזוכה בפרס רומא יוכרז באמצע חודש יולי. ספרו של ברעם "אנשים טובים", שראה אור בהוצאת עם עובד ב-2010, יראה אור בהמשך השנה גם בגרמניה, נורבגיה והולנד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ