ספרה הראשון של ג'יי-קיי רולינג למבוגרים יתורגם בספרי עליית הגג

ההוצאה, שפירסמה גם את סדרת ספרי "הארי פוטר", זכתה במכרז לפרסום ספרה הראשון של רולינג שמיועד למבוגרים

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

הוצאת ספרי עליית הגג זכתה במכרז להוציא לאור את ספרה הראשון למבוגרים של מחברת סדרת "הארי פוטר", הסופרת הבריטית ג'יי-קיי רולינג. ספרי עליית הגג גברה על כמה הוצאות ספרים גדולות אחרות בארץ שהגישו הצעות למכרז. הרומן, "The Casual Vacancy", יראה אור באנגלית ב-27 בספטמבר 2012. עדיין לא נקבע מועד יציאתו של הספר בעברית.

מו"ל ספרי עליית הגג, עילאי מלצר, אמר: "אנחנו מאושרים ונרגשים להוציא לאור את רומן המבוגרים הראשון של ג'יי-קיי רולינג". הוא סיפר כי את הספר יתרגם הסופר והמתרגם אסף גברון. מלצר הסביר כי בתנאי המכרז נאמר ש"מה שמעניין (את בעלי הזכויות) הוא הטיפול שהספר יקבל יותר מאשר הכסף שיוצע להם. היה חשוב להם שזה ייצא כמו שצריך". לדבריו, "נתנו לה תוכנית עבודה יפה, ויש לנו גם היסטוריה משותפת".

ספרי עליית הגג היא ההוצאה שפירסמה את כל ספרי "הארי פוטר", שהיו רבי מכר גם בישראל, כמו בכל העולם. רולינג התייחסה לכך בתגובה שהעבירה לספרי עליית הגג בעקבות זכיית ההוצאה במכרז: "המו"לים העבריים שלי, ספרי עליית הגג וידיעות ספרים, הוציאו את ספרי ‘הארי פוטר' בישראל באופן נהדר, והתרשמתי מאוד מהדרך שבה הם מתעתדים לשתף אתי פעולה בשלב החדש בקריירה הספרותית שלי. אני שמחה להפקיד בידיהם את הספר הבא שלי". על הספר הבא סיפרה רולינג כי היא נהנתה מאוד לכתוב אותו, בדיוק כמו את סדרת "הארי פוטר", "אבל הוא יהיה מאוד שונה מהם", היא אמרה.

רולינג מקבלת פרס מעיריית לונדון בחודש שעבר. לדבריה, הספר הבא יהיה שונה מאוד מספרי "הארי פוטר"צילום: רויטרס

פרטים על אודות הספר החדש נשמרים בסוד זה זמן רב, כשם שגם תוכנם של ספרי "הארי פוטר" נשמר בסוד לפני פרסומם. לכן תקבל ההוצאה את הספר לתרגום רק כאשר יראה אור באנגלית. עד כה פירסמה רולינג פרטים מעטים על הספר החדש. היא גילתה כי העלילה מתרחשת בעיירה ששמה פאגפורד וכי אחד מציריה הוא מותו הפתאומי של בארי פיירוותר בגיל 40, מוות שמכה בהלם את תושבי העיירה.

פאגפורד היא עיירה אנגלית פסטורלית כביכול, ובה כיכר שוק המרוצפת אבנים עגלגלות וכנסייה עתיקה - אבל מתחת למעטה השלו הזה רוחשים מאבקים: עשירים נלחמים בעניים, בני נוער בהוריהם, נשים בבעליהן, מורים בתלמידיהם ועוד. הכיסא המיותם שמותיר אחריו בארי פיירוותר במועצת העיירה גורם במהרה למלחמה הגדולה ביותר שהעיירה ראתה מעודה.

שבעת הספרים בסדרת "הארי פוטר" ראו אור בין 1997 ל-2007 (בישראל, הספר הראשון יצא בשנת 2000 והאחרון ב-2007). הספרים נמכרו ביותר מ-450 מיליון עותקים ברחבי העולם, יצאו לאור בכ-200 מדינות, תורגמו ל-74 שפות ועובדו לשמונה סרטים שוברי קופות. רולינג קיבלה על סדרת הספרים פרסים ועיטורים רבים, ובכללם אות מסדר האימפריה הבריטית (OBE) על הישגיה ותרומתה לספרות ילדים, אות לגיון הכבוד הצרפתי ופרס האנס כריסטיאן אנדרסן.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ