ועדת השרים דחתה את הערר נגד חוק הסופרים

את הערר הגיש השר יעקב מרגי מש"ס, לאחר שוועדת השרים לענייני חקיקה אישרה את הצעת החוק המסדירה את מחירי הספרים והמבצעים בשוק

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

ועדת השרים לענייני חקיקה דחתה היום (ראשון) את הערר נגד חוק הסופרים שהגיש השר יעקב מרגי מש"ס. החוק צפוי לעלות לקריאה ראשונה בכנסת ביום שני הבא. הצעת החוק, שגיבשה שרת התרבות והספורט לימור לבנת, ברוב של 13 שרים מול 3 מתנגדים. חוץ ממרגי התנגדו להצעה השרים מיקי איתן ומשולם נהרי. 

חוק הסופרים קובע כי מחירו של ספר לצרכן לא ישתנה במשך 18 חודשים מתאריך הוצאתו לאור. כמו כן, בתקופה זו יקבלו הסופרים תמלוגים בשיעור של 8% עבור 6,000 העותקים הראשונים, ותמלוגים בשיעור 10% עבור כל עותק נוסף. טיוטת החוק קובעת גם כי מבצעי הנחות על ספרים חדשים יוגבלו לשבוע הספר ולתקופות החגים. בנוסף, ייאסר על חנויות הספרים לתגמל את המוכרים על מכירת ספרים, וכן ייאסר עליהן לתת עדיפות למו"ל מסוים בהקצאת שטחי תצוגה.

בעבר הודיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, . נתניהו אמר בשעתו כי "כעם הספר אנו מחויבים לשמירה על פרנסתם של הסופרים אשר יוצרים את אוצרות התרבות שלנו. חוק הסופרים יוצר את האיזון הנכון בין השאיפה שספרים לא יהיו מוצר יוקרה לבין הצורך להגן על היוצרים ועל היצירה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ