עידו בלאס
עידו בלאס

סיפור של הסופרת ילידת ניו-זילנד קתרין מנספילד התגלה לאחרונה בארכיון קינגס קולג' בלונדון, לצד חומרים נוספים שטרם פורסמו, ובהם שלושה סיפורים ילדים, מבחר פתגמים ותמונות. ארבעת הסיפורים יכללו באסופת כל כתבי הסיפורת של מנספילד, שתראה אור בחודש אוקטובר הקרוב. הפתגמים ייכללו בכרך נוסף של כתיבה לא פרוזאית פרי עטה, שיראה אור בשלב מאוחר יותר. את הכרכים ערכה ד"ר ג'רי קימבר, מומחה לכתיבתה של מנספילד, עוד בטרם יצרו עמה קשר לגבי הממצאים, והיא אישרה את אמיתותם וחשיבותם.

הפרט החשוב ביותר שהתגלה, טוענת קימבר בראיון לגרדיאן, הוא סיפור משנת 1909 המכונה"A Little Episode", המספר על רומן בין אשה נשואה הבזה לבעלה, למוסיקאי המואס בה. הסיפור, שקטעים קצרים ממנו התגלו בעבר, משקף תקופה סוערת בחייה הקצרים של מנספילד. לאחר שננטשה מנספילד על ידי אהובה המוסיקאי כשהיא בהריון, נישאה לגבר אחר, אותו עזבה בליל החתונה כדי לשוב אל אהובה שמיהר לנטוש אותה לאחר שגילה על נישואיה. את הסיפור כתבה לאחר סיום הפרשה, עם שובה ללונדון, אליה היגרה בהיותה בת 19, ולטענתה של קימבר הוא בעל חשיבות ביוגרפית, ומבוסס על ניסיונה של מנספילד.

מנספילד, שמתה משחפת בשנת 1923 בהיותה בת 34, נחשבת היום לאחת מגדולות מחברות הסיפורים הקצרים בזמנה. ביצירתה ביטאה רוח פמיניסטית והתנגדה לדיכוי האוכלוסייה המאורית בניו זילנד. עיבודים שונים לחייה ולכתביה נעשו במשך השנים בקולנוע, בטלוויזיה ובספרות. במהלך חייה פרסמה את מקבצי הסיפורים "הפנסיון הגרמני", "אושר" ו"מסיבת גן", שראו אור גם בעברית.

קתרין מנספילד
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ