מת הסופר האמריקאי גור וידאל

וידאל, שנודע באבחנותיו המושחזות, כתב ספרים, מחזות, תסריטים, סיפורים קצרים ומאמרים לעיתונות

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

הסופר גור וידאל מת הלילה (רביעי) בביתו שבלוס אנג'לס בגיל 86. וידאל, שנודע באבחנותיו החדות בנושאי פוליטיקה, סקס ותרבות אמריקאית, כתב ספרים, מחזות, תסריטים, סיפורים קצרים ומאמרים לעיתונות.

וידאל נולד ב-1925 בווסט פוינט שבניו יורק והחל לכתוב בגיל 19 על חוויותיו ממלחמת העולם כחייל המוצב באלסקה. הוא לא השתייך לתרבות התקינות הפוליטית, ולשונו היתה חדה ומשעשעת. את הסופר ארנסט המינגווי ראה כבדיחה, ואת טרומן קפוטה הגדיר "חיה מטונפת שמצאה את דרכה אל תוך הבית". יריבו המר ביותר היה העיתונאי והסופר נורמן מיילר, שאותו השווה לרוצח הסדרתי צ'רלס מנסון. זה השיב לו בהזדמנות הראשונה, והשניים אף התנצחו ביניהם בתוכנית האירוח של דיק קאווט.

"אני לעולם לא מחמיץ הזדמנות לעשות סקס או להופיע בטלוויזיה" אמר פעם וידאל. ואכן, חלק מהקרבות המילוליים שניהל עם כמה מהסופרים הגדולים של זמנו התנהלו על המסך הקטן.

בראיון שהעניק ב-2008 למגזין "אסקוויר" התפלא וידאל על שאנשים מתפעלים מכך שפגש מפורסמים כמו ג'קלין קנדי וויליאם בורוז. "אנשים תמיד טועים באופן שבו הם מנסחים את המשפט" אמר וידאל, "למה שלא ישאלו את זה בדרך הנכונה? האנשים האלה זכו לפגוש אותי, והם רצו בכך".

וידאל, דודן רחוק של סגן הנשיא האמריקאי אל גור, תיאר פעם את ארה"ב כ"ארצם של המשעממים וביתם של הבורים". מאז שנות ה-60 התגורר רוב הזמן באיטליה, וחזר לארצות הברית רק לאחר שבן זוגו מזה 50 שנה הלך לעולמו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ