דרישה: לשלול פרס מפעל הפיס בשל תמונת הסמח"ט המכה עם צלב קרס

"הפורום המשפטי למען ארץ ישראל" תובע ממפעל הפיס לבטל את זכייתו של שי אריה מזרחי משום שפרסם תמונה של סא"ל שלום אייזנר עם צלב קרס

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים4
מיה סלע
מיה סלע

"הפורום המשפטי למען ארץ ישראל" תובע ממפעל הפיס לשלול את כספי . זאת משום שמזרחי פרסם בשעתו בחשבון הפייסבוק שלו תמונה של סא"ל שלום אייזנר עם צלב קרס על מצחו. אייזנר דני עם נשקו האישי ובעקבות זאת .

במכתב ששלח מנכ"ל הפורום נחי אייל ליו"ר מפעל הפיס עוזי דיין נכתב כי "מפעל הפיס אינו יכול להוקיר אדם שהזירה הציבורית צריכה לסלוד ממנו בשל דעותיו המגונות. מי שמזהם את רשות הרבים בקריאה 'נאצי' לקצין צה"ל אינו ראוי להוקרה ולכבוד ולמענק ופרס".

עוד כתב אייל: "יטען הטוען כי אין לחבר בין דעותיו המגונות של מר שי אריה מזרחי לבין יכולותיו והצלחתו בתחרות הצרצר, אך מפעל הפיס אינו מפעל לקידום יצירה ותרבות גרידא. אין הוא גוף המנותק מן החברה ומהמדינה...הוא מגויס לטובת קידומה של החברה במדינת ישראל כמדינה יהודית ודמוקרטית. בקריאותיו אלו פוגע מר מזרחי הן במדינה הדמוקרטית והן במדינה היהודית".

התמונה שהעלה מזרחי בפייסבוקצילום: אלון לופוביץ

ממפעל הפיס נמסר בתגובה: "הדברים המיוחסים למר מזרחי בפייסבוק חמורים ואנו סולדים מהם. תחרות 'צרצרפיס' היא תחרות לסיפורים קצרים, הנבחנים על ידי ועדה מקצועית-אמנותית. הבחירה בזוכים הינה על בסיס הטקסט שנשלח לתחרות ועל בסיסו בלבד, ללא מידע על הכותבים. מפניית הפורום המשפטי אנו למדים כי פרקליט המדינה כבר קבע כי '"דבריו של מזרחי קשים ומטרידים אך אינם עומדים בהגדרת הסתה לאלימות על פי החוק'". לפיכך, אין לנו ברירה אלא להסתפק בהבעת סלידה עמוקה מהתנהגותו זו".

זו אינה הפעם הראשונה שהפורום המשפטי תובע ממפעל הפיס לשלול פרס. ב-2009 פנה למפעל הפיס ו, שאותו קיבל על ספרו "אחוזת דג'אני". הפורום יצא אז נגד הקשרים המשפחתיים של יו"ר ועדת הפרס, יוסי שריד לאחייניתו רנה ורבין, שערכה את הספר. מנכ"ל הארגון דחה בשעתו את הטענה כי הסיבה האמיתית לדרישתם לבטל את הזכייה קשורה לכך שספרו של חילו עסק בנכבה הפלסטינית.

"הפורום המשפטי למען ארץ ישראל" הוקם בספטמבר 2004 כדי "למזער את נזקי תוכנית ההתנתקות מגוש קטיף וצפון השומרון בכלים משפטיים", כך על פי אתר האינטרנט שלו. עוד נכתב בו כי מאז הרחיב הפורום את פעילותו "לתחומים כלליים הקשורים זה בזה: זכויות אזרח, תקינות שלטון ושמירה על האינטרסים הלאומיים של מדינת ישראל והעם היהודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ