ספרו של אתגר קרת בין 100 הטובים של אמזון ל-2012

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

"פתאום דפיקה בדלת", ספרו של אתגר קרת, נכנס לרשימת מאה הספרים הטובים של השנה שמפרסם אתר "אמזון" ולרשימת הספרים הטובים של השנה של אתר "האפינגון פוסט". קרת נמצא ברשימות לצד סופרים כסלמן רושדי, איאן מקיואן, זיידי סמית, אליס מונרו, מייקל שייבון, נתן אנגלנדר, מרטין איימיס, יו נסבו, הילרי מנטל, כריסטופר היצ'ינס, ג'ונתן פרנזן וג'ונו דיאז. בהאפינגטון פוסט נכתב כי ספרו מביא מבט משעשע על הסוריאליזם שבמציאות.

"פתאום דפיקה בדלת" ראה אור בארץ בהוצאת זמורה ביתן בשנת 2010. השנה הופיע הספר באנגלית וזכה לשבחי הביקורת, ה"ניו יורק טיימס" כינה את קרת גאון, וסלמן רושדי כתב כי מדובר בסופר מבריק, "לא דומה לשום סופר אחר שאני מכיר. הוא הקול של הדור הבא".

אתגר קרת

בחודש שעבר חנך קרת את "ביתו החדש" בוורשה אשר בפולין. מדובר בפרויקט אמנותי של האדריכל הפולני יאקוב שצ'ני ¬ בית בעל מידות זעירות שנבנה בשולי מה שהיה בעבר גטו ורשה. רוחב הבית, 92 סנטימטר, הופך אותו כנראה לצר בעולם. קרת אמר בעבר ל"הארץ" כי מדובר ביצירת אמנות שמתייחסת לממדים של סיפוריו הקצרים ולעובדה שהוריו נולדו בפולין ועזבו אותה לאחר מלחמת העולם השנייה: "דרך הקוראים שלי בפולין אני בעצם מחדש את הקשר אל המקום שבו נמצאים שורשי".

האדריכל שצ'ני אמר בהקשר זה ל"הארץ", כי הבית "מיועד לקרת, כמשקיף על התרבות הפולנית".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ