הספר "Jews and Words" של עמוס ופניה עוז בראש רשימת רבי המכר של אמזון

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

ספרם של עמוס עוז ובתו פרופ' פניה עוז זלצברגר שראה אור בחודש שעבר בארצות הברית הגיע למקום הראשון ברשימת רבי המכר של אמזון בקטגוריות של היסטוריה עולמית, היסטוריה חברתית ותרבות. הספר נמצא במקום ה 177 ברשימת הספרים הכללית של אמזון. הספר ¬ ¬ ראה אור באנגלית בהוצאת אוניברסיטת ייל וקרן פוזן כחלק מאנתולוגיה בת עשרה כרכים של טקסטים יהודיים מכל התקופות שערכו מלומדים בכירים מישראל ומחו"ל והושקה תחת הכותרת "ספריית פוזן לתרבות וציוויליזציה יהודית".

כשיצא הספר ל"הארץ" כי השאלה העיקרית שעמדה לעיניהם כשכתבו אותו היא השאלה מה עשה את היהודים ליהודים "ומהו ששמר אותם והחזיק בהם, לפחות חלק מהם, עוד מימי העברים או הישראלים שקדמו להם, מילניום אחרי מילניום. אין לנו תשובה, אלא כמה וכמה תשובות. כותרת הספר רומזת לאחת מהן, והיחס בין מחבריו גם הוא רמז לתשובה אפשרית".

הספר זכה לשבחי הביקורת. ג'ונתן ספרן פויר כתב עליו שהוא "שנון ומרגש ומצליח לדחוס יותר מ 5,000 שנה של תפילות, שירים, סיפורים, ויכוחים, שירי הלל, קללות ובדיחות לתוך מזוודת המחקר שלהם". הסופר מריו ורגס יוסה כתב על הספר שהוא קורא תגר על קלישאות וסטריאוטיפים בכל אחד מעמודיו ¬ "הטון של הספר הוא חצי רציני וחצי הומוריסטי... והוא מבטיח להיות שנוי במחלוקת". הספר יראה אור בהוצאת כתר בעוד כמה חודשים בתרגום מאנגלית של ברוריה בן ברוך.

תגובות