לאה איני וירמי פינקוס - בין חמשת המועמדים הסופיים לפרס ספיר לספרות

המועמדים האחרים הם סמי ברדוגו, שמעון אדף ובלה שייר * איילת גונדר-גושן זכתה בפרס על ספר ביכורים

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים28
מיה סלע
מיה סלע

נבחרו חמשת המועמדים הסופיים לפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס, לשנת 2012, מתוך הרשימה הרחבה יותר שכללה 12 מועמדים. החמישה הם: סמי ברדוגו, לאה איני, שמעון אדף, בלה שייר וירמי פינקוס.

כמו כן הוכרז כי הזוכה בפרס הביכורים היא הסופרת איילת גונדר-גושן על ספרה "לילה אחד, מרקוביץ" (הוצאת כנרת זמורה ביתן). השופטים, בראשות פרופ' גבריאלה שלו, כתבו על ספרה: "רומן מבריק ואירוני בעל מודעות לשונית דקה, בעל חוש ל'ציטוט' היסטורי רלוונטי העוסק בימי העלייה הבלתי לגאלית ערב מלחמת העולם השנייה... וביחסי הממסד הארץ ישראלי המתגבש עם ההוויה האירופית היהודית. סיפור הירואי למחצה המציג את חייו של אנטי גיבור ברגע בו זכו בחסד שאינו חסד, בשטר זוהר שאול שאי אפשר לפדותו באושר. ספר אמיץ וחכם המציג בפרספקטיבה אירונית עולם שחלף ללא שוב".

לאה איניצילום: אתי פריד

השנה הוחלט להגדיל את גובה פרסי המשנה, וכל אחד מן המועמדים לפרס ברשימה הקצרה - כמו גם הזוכה בפרס ספר הביכורים - יקבלו 40,000 שקל במקום 25,000. הזוכה הראשי בפרס ספיר לספרות יקבל 150 אלף שקל וספרו יתורגם לערבית ולשפה זרה נוספת, על פי בחירתו. כמו כן, רוכש מפעל הפיס מהדורה בת 500 ספרים מה"רשימה הקצרה" ומספר הביכורים, ומעניק אותם לספריות ציבוריות ברחבי הארץ.

ירמי פינקוסצילום: תומר אפלבאום


תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ