פרסים לסופר חיים באר ולמשורר אלי אליהו

חיים באר זכה בפרס ראש הממשלה ללשון העברית, אלי אליהו זכה בפרס מתנאל

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

הסופר חיים באר הוא הזוכה בפרס ראש הממשלה ללשון העברית ע”ש אליעזר בן-יהודה לשנת תשע”ג. הפרס מוענק זו השנה השלישית ונועד לעודד את שימורה ושגשוגה של העברית כלשון הדיבור וכלשון התרבות במדינת ישראל. שופטי הפרס, העומד על 70 אלף שקלים, היו פרופ’ אסתר בורוכובסקי, ד”ר עירית מאיר, ופרופ’ אהרן ממן, ובנימוקיהם כתבו בין השאר כי באר הינו “חבר פעיל באקדמיה ללשון העברית ומרצה המשפיע מרוחו ומן הידע הנרחב שלו על תלמידים ויוצרים”.

פרס מתנאל הניתן על ידי קרן מתנאל “לסופר ולמשורר יהודי צעיר ומבטיח” מהארץ ומן התפוצות, יוענק למשורר הישראלי אלי אליהו וכן לסופר האמריקאי ג'ושוע כהן, שכותב באנגלית. זוהי הפעם הראשונה שהפרס, בגובה 12,500 דולר, מוענק והוא יינתן במסגרת פסטיבל כיסופים שייערך בתחילת פברואר בירושלים. חבר השופטים כלל את היו"ר פרופ' רחל אליאור, פרופ' חביבה פדיה, וחוה פנחס-כהן.

אלי אליהו הוא משורר, עורך ועיתונאי ב”הארץ”. עד כה פרסם שני ספרים: “אני ולא מלאך” (הוצאת הליקון, 2008) שזיכה אותו בפרס משרד החינוך והתרבות לספר ביכורים, ו”עיר ובהלות” (“עם עובד”, 2012).

ג’ושוע כהן נולד בניו ג’רסי ב–1980. הוא פירסם כמה רומנים וכמה אוספים של סיפורים קצרים, האחרון שבהם “ארבע הודעות חדשות“. כהן מתגורר בניו יורק. אף אחד מספריו עדיין לא תורגם לעברית.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ