מפגשי סופרים, סמינרים ותערוכות 
ביריד הספרים הבינלאומי בשבוע הבא

בין האורחים מחו"ל: קתרין גורלוף, נתן אנגלנדר ומוניוס מולינה

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע
מיה סלע

ביום ראשון הקרוב (10 בפברואר) ייפתח יריד הסופרים הבינלאומי ה-26 בירושלים, שיימשך עד יום שישי בשבוע. אל היריד, המתקיים אחת לשנתיים בבנייני האומה, יגיעו יותר מ-500 מוציאים לאור מ-30 מדינות ויוצגו בו מעל 100,000 ספרים בשפות שונות. מלבד מו"לים יגיעו ליריד גם סוכנים ספרותיים, סופרים ועורכים מרחבי העולם. בערב הפתיחה יוענק פרס ירושלים לסופר הספרדי אנטוניו מוניוס מולינה, שיגיע גם הוא ליריד.

האירועים הפתוחים לקהל הם ללא תשלום ויכללו מפגשים בין סופרים ישראלים לכאלה מחו”ל, וביניהם: המשוררת, העורכת והמתרגמת טל ניצן תשוחח עם מוניוס מולינה על ספריו, על חייו, על זיקתו ליהודים ועל חוויות של זרוּת; האמן והאוצר עמנואל ויצטום ישוחח עם הסופרות קתרין גורלוף, אורסולה קרשל ואולגה גריז'נובה על ספרות גרמנית עכשווית; הסופר אתגר קרת ישוחח עם הסופר נתן אנגלנדר (ארה"ב), על החוויה שבתרגום זה את יצירתו של זה - בהשוואה לעבודת המתרגמים המקצועיים - ועל מה שאובד בתרגום.

אנטוניו מוניוס מולינהצילום: Hpschaefer www.reserv-art.de

עוד בין האירועים - שיחה על יהודה עמיחי המשורר והאדם תתקיים בהשתתפות מבקר הספרות לאון ויזלטיר (ארה"ב), הסופר מאיר שלו - שידבר על עמיחי פרשן התנ"ך - אשתו חנה עמיחי וילדיו, עמנואלה ודוד עמיחי, והמשורר רוני סומק. החוקר, המבקר והמתרגם פאר פרידמן ישוחח עם הסופר יואכים טופול (צ'כיה) על ספרו "לגרגר זפת" שיוצא בימים אלה לאור בעברית, על השפה כמכוננת עולם, על תרבות האנדרגראונד בצ'כוסלובקיה של שנות ה־70 וה-80 ועל הספרות הצ'כית מאז מהפכת 1989.

כן יתקיימו ביריד סמינר ביקורת ספרות, סמינר מו"לות דיגיטלית, סמינר בנושא תרגום, וסמינר בלוגרים ספרותיים, וגם תערוכות: תערוכה של פוסטרים העוסקים בספרות וסופרים- מאוצרות הספרייה הלאומית - ותערוכה מיוחדת לכבוד הספרייה הדיגיטלית החדשה של המגילות הגנוזות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ