פסטיבל משוררים במטולה יעמוד בסימן “בחינה של רב־לשוניות בשירה העברית החדשה”

שני אירועי מחווה מיוחדים יתקיימו השנה: לקראת יום ההולדת ה–90 של חיים גורי יתקיים מופע ובו יבוצעו שירים של גורי שהולחנו ואתי אנקרי תבצע מופע מחווה מוסיקלי למשורר ר’ יהודה הלוי

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

פסטיבל המשוררים ה–16 יתקיים במטולה באמצע מאי (16-13 במאי). המנהל האמנותי של הפסטיבל, זו השנה השנייה, הוא המשורר, המתרגם וחוקר הספרות אורי הולנדר, המגדיר את הקו האמנותי השנה כ"בחינה של רב־לשוניות בשירה העברית החדשה מזוויות שונות: משוררים שנקרעים בין עולמות לשוניים שונים ויוצרים שחוויית הגלות, העקירה או הנדודים תופסת מקום מרכזי בעולמם השירי".

שני אירועי מחווה מיוחדים יתקיימו השנה בפסטיבל: לקראת יום ההולדת ה–90 של חיים גורי, יקיים הפסטיבל אירוע ובו יבוצעו שירים של גורי שהולחנו. ישתתפו במופע: ערן צור, חמי רודנר, ליאור שליק ורוני וגנר. מחווה נוספת יקדיש הפסטיבל לאברהם סוצקבר במלאות 100 שנה להולדתו.

חיים גורי. לקראת יום הולדת 90

כן יתקיים מופע מחווה מוסיקלי של הזמרת אתי אנקרי למשורר ר’ יהודה הלוי. במופע לחנים מקוריים לשיריו של ר’ יהודה הלוי ובמרכזם השיחה האישית־לאומית של המשורר עם בוראו, הגעגועים לבית הבחירה, המתח שבין הגעגועים והערגה ובין חופש הכתיבה ומתיקותה, ומעל לכל, כישרונו הייחודי של ר’ יהודה הלוי כמשורר.

מפגש מיוחד בפסטיבל יוקדש למשורר מאיר ויזלטיר, חתן פרס ישראל לשירה, במלאות חמישה עשורים לפרסום ספרו הראשון “טיול באיונה” (1963). ויזלטיר ישוחח עם עמינדב דיקמן על חרחור הרוחות ועל שירים המתפרקים על מחצלות מול השמש.

עוד מפגש מיוחד יהיה עם משה דור, חתן פרס ביאליק לשירה, מי שהעמיד על מדף הספרים העברי את מיטב תרגומי השירה האמריקאית המודרנית.

עוד משוררים שישתתפו בפסטיבל: גלית סליקטר, עדי עסיס, נורית זרחי, טל ניצן, אמיר אור, רועי צ'יקי ארד, יעל גלוברמן, עירית כץ, ויערה שחורי.

בפסטיבל גם יוענק פרס "טבע" לשירה בסך 20 אלף שקל למשורר בתחילת דרכו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ