הסופרים הרוקי מורקמי ומישל וולבק מועמדים לפרס “אימפק דבלין” היוקרתי

פרס אימפק ייחודי בכך שהספרים נבחרים על ידי ספריות ציבוריות מרחבי העולם. וולבק נבחר על ידי ספריות בברצלונה וברלין ומורקמי על ידי ספריות בדרום אפריקה, אירלנד, ארצות הברית וגרמניה

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה סלע

הסופר היפני הרוקי מורקמי והסופר הצרפתי מישל וולבק הם שניים מבין עשרת המועמדים לפרס “אימפק דבלין” היוקרתי. מורקמי מועמד על ספרו "48Q1" (שראה אור בעברית בהוצאת כנרת זמורה); וולבק מועמד על ספרו "המפה והטריטוריה" (שראה אור בעברית בהוצאת בבל).

פרס אימפק ייחודי בכך שהספרים נבחרים על ידי ספריות ציבוריות מרחבי העולם. וולבק, כך דווח ב”גרדיאן”, נבחר על ידי ספריות בברצלונה וברלין ומורקמי על ידי ספריות בדרום אפריקה, אירלנד, ארצות הברית וגרמניה.

מישל וולבק. מועמד על ספרו "המפה והטריטוריה"צילום: ניר כפרי
הרוקי מורקמי. מועמד על ספרו "48Q1"צילום: Maya Levin

השנה בפרס אימפק יש יותר ספרים מתורגמים מאי פעם. מלבד וולבק ומורקמי מועמדים לפרס גם סופרים מאיסלנד, הולנד ונורבגיה. עוד מועמדים לפרס אנדרו מילר הבריטי, וקווין ברי מאירלנד.

הזוכה בפרס יוכרז בתחילת יוני. בעבר זכו בפרס חוויאר מריאס, טאהר בן ג'אלון, קולם טויבין, אורחן פאמוק, הרטה מולר וגם מישל וולבק שזכה בו בשנת 2002 על ספרו "החלקיקים האלמנטרים".

פרס אימפק דבלין ניתן מאז שנת 1996 לסופרים שכתבו באנגלית או שסיפרם תורגם לאנגלית. הרשימה הסופית, שמונה עשרה ספרים, נבחרה מתוך רשימה של 154 ספרים שהיו מועמדים. סכום הפרס: 100 אלף יורו. אם הזוכה הוא ספר שתורגם לאנגלית, הפרס מחולק בין הסופר (75 אלף יורו) לבין המתרגם (25 אלף יורו).

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ