ועדת השרים לחקיקה הצביעה בעד החלת רציפות על החוק להגנת הספרות והסופרים

בהתאחדות הוצאות הספרים בירכו על ההחלטה ואמרו כי הם בטוחים שהתהליך יושלם עד לשבוע הספר ביוני הקרוב

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

חברי ועדת השרים לענייני חקיקה הצביעו היום (ראשון) בעד החלת רציפות על החוק להגנת הספרות והסופרים בישראל. שרת התרבות והספורט לימור לבנת העלתה את הצעת החוק להגנת הספרות והסופרים בישראל שגובש בקדנציה הקודמת בשיתוף משרד המשפטים, המועצה הלאומית לכלכלה בראשות פרופ' יוג'ין קנדל והתאחדות הסופרים והמו"לים בישראל.

הצעת החוק עברה בכנסת הקודמת בקריאה ראשונה במליאה והיתה בשלבי דיון סופיים בועדת החינוך התרבות והספורט של הכנסת לקראת אישורה בקריאה שנייה ושלישית.

לימור ליבנת במליאת הכנסתצילום: אמיל סלמן

שרת התרבות לימור לבנת אמרה בתגובה: ״בענף הספרים קיים היום כשל חמור המקשה על סופרים להתקיים מיצירתם. מצוקתם זו מסכנת את המשך יצירתם וקידום הספרות העברית. הנפגע העיקרי מכך יהיה הציבור הישראלי שיאלץ להסתפק במגוון ספרותי מצומצם ופחות איכותי.

"אלמלא פיזורה של הכנסת הקודמת, כבר מדובר היה בחוק שריר וקיים. גם היום קיים קונסנזוס רחב וחוצה מפלגות בנוגע לנחיצות החוק, אני מאמינה שאשלים את הליך החקיקה שלו בכנסת במהרה. מדובר בחוק חשוב שנועד להבטיח שהציבור הישראלי יוכל להמשיך ליהנות מספרות ישראלית עברית איכותית ומגוונת. ספר הוא אוצר תרבותי ולא עוד מוצר צריכה, וחשוב לעשות את ההבחנה הזאת".

בהתאחדות הוצאות הספרים בירכו על ההחלטה. ירון סדן, יו”ר התאחדות הוצאות הספרים, אמר ש”המשמעות המעשית היא שהממשלה הנוכחית עומדת גם היא מאחורי החוק ששלבי החקיקה הסופיים שלו נקטעו בגלל הבחירות. אנחנו מברכים את השרה לבנת שפועלת ללא לאות למען השלמת הליך החקיקה ובטוחים שהתהליך יושלם עד לשבוע הספר 2013 שיתקיים בחודש יוני הקרוב”.

עוד הוסיף סדן כי “מצבה של יצירה הספרותית בישראל בכי רע, ושתקוותם היחידה של היוצרים העוסקים במלאכה ובהם: סופרים, מתרגמים, עורכים, מעצבים ועוד, היא שהחוק להגנת הספרות והסופרים בישראל יעבור סוף סוף אחרי שלש שנות דיונים, ושהיצירה הספרותית תוכל להמשיך ולפרוח”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ